şükela:  tümü | bugün
  • karayolları genel müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre 31 mart 2022 itibari ile ogs geçiş sistemin kaldırılıp köprü ve otoyol geçişlerinde hgs sisteminin kullanılmasına karar verilmiştir.

kaynak
  • sonunda doğru olan şey yapıldı. buna da karşı çıkmayın lütfen.

yok hgs yok ogs. ben de çıkayım megese diye bir halt uydurayım olur mu?

yanlış gişeye girmemek için son dakika manevra yapıldığından dolayı kaç kaza oluyor haberin var mı senin?

edit: işte o kazalardan birisi.

edit: mesajlara toptan cevap vereyim. arkadaşlar entrymde “hgs iyi, ogs kötü” ibaresi gören var mı? benim katıldığım nokta tek bir sisteme geçilmesiyle ilgili.

bence gişeler komple kaldırılıp tek bir sistemle “kameralı plaka okumaya” geçilmeli. sanırım bu seçeneklerden en az maaliyetli olanı da hgs ile devam etmek. o yüzden böyle bir karar alınmış.

öte yandan “burada sorun gişeler değil sürücüler gerizekalı” argümanınız da geçersiz.

videodaki kazada gerizekalı sürücüye hiç bir şey olmuyor. kendi halinde giden adamlar ölüyor. gerizekalılık asla bitmeyecek. ama gerizekalılardan bizi koruyacak önlemler almamız şart.
  • demek ki akplinin biri hgs işine girdi dediğim durum.

yani muhtemelen eski ogs işi de bir akplinindir ancak konuya bakan akpli değiştiyse sistem de değişebilir. bizde her şey mümkün.
  • ogs'si olanların gidip hgs satın almaya mecbur bırakılması durumu. acaba ne kadar gelir hesapladılar ?
  • yine birine rant sağlanıyordu. basılsın yeni kartlar, gelsin paracıklar.
  • bir an bedava oluyor sandım. tek karta toplanıyor.
  • ülkede vatandaş hayrına bir tane hayırlı iş yapmayan akp rejiminin yine vatandaşa kötülük etmesidir bu.

hgs'yi zorla dayattınız ve ilk günden beri sorunlu bir sistem. evet bir çok hata düzeltildi ama hala ogs kadar güvenli değil ama siz ne yapıyorsunuz? hgs dayatmak için ogs yi kaldırıyorsunuz. ülkede çıldırmamak elde değil yemin ediyorum. ne siyasal islammış be, hepimizi hem dinden hem siyasetten soğuttu...
  • mükemmel olan sistemin terkedilip daha kötüsüne mecbur edilen bir hizmet daha. türkiye gerçeğini iliklerine kadar hissediyoruz.
  • beni acayip üzen karar.

hem hgs hem ogs kullandım. hgs muhakkak haftada bir okumuyor sürekli hatalı geçiş yazıyor. okuyup okumadığının da net bir belirtisi yok zaten takip etmen lazım. sürekli ceza adı altında sana para kitliyor devlet hgs ile. bi de onu cama yapıştır sök falan.

ogs daha eski ama daha iyi çalışıyor. gişeden de daha hızlı geçebiliyorsun. okumama derdi yok. okumasa da ötmeyince anlıyosun ki kameralar halletmiş oluyor o işi.

adam gibi işini yapsa karayolları, şu gişeleri toptan kaldırıp köprülerdeki sisteme geçilse ogs/hgs fark etmez. ama her yerde gişe var hala.

ben 31 mart için ayrıca bunun yetişeceğini de düşünmüyorum. yapabileceklerse bile bu uzayacaktır sürekli. sene sonunu bulacaktır.

eğer iki sistemden biri kalacaksa bu kesinlikle ogs olmalı. yok ogs kalkacaksa 50 dolar aldıkları o cihazların da parasını vermeliler.
  • saçma sapan uygulama. karışıklık oluyormuş, tabeladaki ogs/hgs yazılarını takip edip önceden doğru şeride giremeyen adam trafiğe çıkmasın bir zahmet. illa bir sistemde birleşilecekse dandik kağıt etiket yerine ya ogs'de birleşilmeliydi ya da yıl oldu 2022, plakaya kredi kartı veya banka hesabı tanımlayıp parayı otomatik çekme imkanı sunulmalı.

yola neden para veriyoruz diyeceğimize bunları konuşmak da köprüye geleni geçeni dövmesi için adam koyan padişah hikayesini anımsattı.

edit: hgs plakadan otomatik düşüyormuş zaten, tamam sorun yok *. yıllardır ogs kullanıyorum bilmiyordum bunu.
hesabın var mı? giriş yap