• şuan istanbul - izmir (06:00) otobüs seferinde olan arkadaşımın ricasıyla (ona göre rezalet) olan bu başlığı açıyorum.

konu aslında neredeyse klişe halini alan "tv'li koltuk" diye satılan biletlerde aslında tv'nin sadece bir dekorasyon malzemesi olarak kullanılması; zira istanbuldan izmire onlarca saat süreceği için insanlar biletini de tv'li koltuk kandırmacasına inanarak satın alıyor, otobüse binince de iş işten geçmiş oluyor.

koltukta sadece bir ekran var, filmler yüklenmiyor, hadi bari kanallara bakayım diyorsun sinyal yok uyarısı var. arkadaşım muavine "neden çalışmıyor?" diye sorduğunda da muavin gayet sakince şu cevabı vermiş "uydu bozuk".
    şaka gibi ama değil.
    zira biz de bilet için yapacağımız ödeme için size bozuk bir kredi kartı versek ve "kart bozuk ama içinde para var, tatava yapmayın devam edin" desek?
    onlarca saat yolu muavini ve sayısız şerit çizgisini izleyerek delirmeden yolculuğunuzu tamamlamanız gerekecek, paranızla rezil olmak bu olsa gerek.

pamukkale turizm firmasını hiç kullanmadım, bugünkü gibi sürprizleri de sevmediğimden kullanmayı da düşünmüyorum.

edit:

sözlükteki başlıktan sonra arkadaşımı aramış ve dönüş bileti için indirim yapmışlar.
    bu da pamukkale turizm şirketinin ne denli müşteri memnuniyeti odaklı ve hata kabullenerek pozitif algıya sahip olduklarını gösteriyor.

diğer şirketlere örnek olur umarım.
  • verilmis sadakasi varmis.
  • pamukkale turizm gibi otobüs taşımacılığında son 10 yıldır çılgın atmış bir firmayı gayet de münferit, tv çalışmıyor diye rezalet kapsamında değerlendirenler, bir zahmet metro turizm kullansın.

baya "sürprizliymiş" diyolla.
  • (bkz: sikmeseler bari)

ulan kahrımdan ofiste ağlamama ramak kaldı, ağlayamıyorum, ofis çok kalabalık
    kocaman adamım
  • (bkz: elimizde bir pamukkale kaldi durun olum)
    arkadasin kadir gecesi dunyaya gelmis.
  • "yine mi" düşüncesiyle korkarak açtığım başlık. siz de öyle yaptınız eminim..
  • metro turizm çıtayı çok yükseğe çaktığı için, tutmayacak rezalet.
  • eskiden otobüslerde tv mi vardı dediğim rezalet??
    hem gidecek yol yoktu , hem otobüsler otobüs değildi hem de firmalar kurumsal değildi..
    o şartlarda senelerce gidildi gelindi..
    birçok kişinin de dediği gibi, ver müzüğü kulağa, kapat gözlerini uyu be kardeşim..
    şükret bu ülkede şükret ki sağ salim ulaşabilmişsin yine..
    (ironi içerir)
  • otobüs rezaletlerinde seviye "surata boşalmak" noktasına geldiği için pek de kaale alınmayacak rezaletçiktir.
  • (bkz: çok büyük geçmiş olsun)

belki şurada küçük mutlu bir derdini sikeyim butonu vardır.
hesabın var mı? giriş yap