şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • abd'nin virginia eyaletine bağlı virginia beach kentinde belediye binasında düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

detaylar geliyor..

edit: amerikan basınına yansıyan haberlere göre, virginia beach belediyesinin bir çalışanı öğleden sonra belediye binasına girerek rastgele ateş açmaya başladı.

polis şefi james cervera, gazetecilere yaptığı açıklamada saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin yaralandığını duyurdu. carvera, saldırganın da ölü ele geçirildiğini belirtti.

saldırganın da ölen 11 kişi arasında olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

olaya ilişkin güvenlik güçlerinin soruşturması sürüyor. (aa)

yaralı görüntüsü

görgü tanıkları

2

yetkili abi

ölü görüntüleri geldi.. delik deşik etmiş.
    saldırgan saldırı sırasında tüfek ve yarı otomatik tabanca kullanmış.
  • bir belediye çalışanı tarafından gerçekleştirildiği lafları dönmekte.
  • amerika bu silahlı saldırılardan çok çekiyor, umarım ölen sayısı artmaz.

amerika birleşik devletleri'nde, maalesef, sıradanlaşmış silahlı saldırılarından biri.
  • buraya birşeyler yazıp ekşicilerin lincine maruz kalmaktan korktuğum için düşüncelerimi açıkça beyan etmiyorum.

t: amerikada bir saldırı haberi dahadır.
  • adamlar pazardan domates alır gibi silah alabiliyorlar. bu saçma sapan bireysel silahlanma olayının önüne geçmezlerse, daha çok böyle olaylar yaşanır maalesef. bazı eyaletlerde silah satın alma yaşı 14'e kadar düşmüş durumda.
  • bir ülkede vatandaş neden, nasıl, niçin silahlanır? marsa adam gönderen ülkenin yaklaşımına bak nerden tutarsan tut elinde kalır.
  • (bkz: #90470446)
  • adamlar ekonomik refah olarak o kadar üst düzeydeler ki.hobi olarak adamlar maaşlarının yüzde 3 ile orta sınıf cephane düzebiliyorlar. (tabi sonrası katliam). rahat götlerine batıyor bunlarında.

edit: lan şaka maka 3 hafta sonra work and travel için amerikaya gideceğim aklıma geldi. biraz tırstım conilerden. yurtta sulh cihanda sulh bilader kendinize gelin.o kadar paranız varsa biraz wat öğrencilerine bahşiş bişey verin.
  • bakkaldan silah satın alınan bir ülkede gerçekleşen hadise.

araba kullanmak için bile bir sürü psikososyal yeterlilik gerekirken silaha bu kadar kolay ulaşabilmek mutlaka büyük sorunların müsebbibidir.
  • 11 kişinin hayatını kaybettiği 6 kişininde yaralandığı söylenmekte. yemin ediyorum bu amerikan halkı kadar mal bir vatandaş ve yönetim yok. herkes dilediği yerden dilediği kadar silah alırsa olacağı bu.
    kaynak