• abd'de bir kelebeğin kanat çırpması,türkiye'de birilerinin ödünün kopmasına neden olabilir. buna da kelebekten korkma etkisi denir.
  • ama 3 sene ama 5 sene sonra o parkta büyük anma(sövme) mitingleri olacağını bilmek ne koyuyordur bunlara haa.
  • boşuna uğraşmayın, dış güçler hesabıma para yatırsa yine gitmem. o sandığa kaossuz gidilecek. tek gündem adaletsizlik ve batan ekonomi olacak.
  • çok hoşma giden gelişme, artık nasıl bir anı bıraktıysa :)

yalnız akp artık rahatlaması lazım biraz, bu kadar stresle yaşanmaz.

bir daha "gezi" olma ihtimali sıfır. o dönem imkan vardı, mücadele edildi ve bir zafer kazanıldı. o zaman aktroller daha kurumsallaşmamıştı, twitter'ın engellenmesi uzak ihtimal gibi görünüyordu v.s.

şu anki strateji akp'nin çöküşünü izlemek, bunu da evin konforundan yapmak en doğrusu. öyle parka gidip yorulmaya, korona olmaya gerek yok.

çok istiyorlarsa akp'liler kendileri gitsin orada gezici taklidi yapsın. ama rica ediyorum kamu malına zarar vermeyin, enkaz devralmak istemiyoruz.
  • göt korkusu
    geziciler öyle fena koymuş ki hala çıkaramadılar.
  • muhalefetin dışarı çıkma niyeti hiç yokken neden bu olay anlamıyorum. hatırlatalım belki çıkarlar umudu mudur nedir. çok büyük haksızlıklar olsa bile muhalif insanların dışarıya çıkma niyeti yok* ve bütün güç iktidarda* ama hala böyle önlemler, darbe muhabbetleri falan. asıl niyet ne acaba.
  • (bkz: korkma la biziz halk)

edit: bu arada, rica ediyorum kimse 2. gezi muhabbeti falan yapmasın. uçan kuştan bile algı oluşturup mağduriyet yaratan yavşaklarla uğraşmayalım şimdi.
  • gezi’den korktuğu kadar allahından korkmadığına emin olduğum şahıslar var.
  • bana bir şiiri hatırlatan kapatma:

ey her şey bitti diyenler
    korkunun sofrasında yılgınlık yiyenler.
    ne kırlarda direnen çiçekler
    ne kentlerde devleşen öfkeler
    henüz elveda demediler.
    bitmedi daha sürüyor o kavga
    ve sürecek
    yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!
hesabın var mı? giriş yap