şükela:  tümü | bugün
 • 2018 yılının ilk ay tutulmasıdır. tutulma, ay'ın türkiye saati ile 14:48'de dünya'nın gölgesine girmesi ile başlayacak. saat 15:52'de başlayacak tam tutulma, saat 17:09'a kadar sürecek. ay, 1 saat 17 dakikalık tam tutulma süresince atmosferden kırılarak üzerine düşen güneş ışığı nedeniyle soluk turuncu ya da kırmızı renkte görünecek. ay dünya'nın gölgesini saat 18:12'de terk edecek.

  tutulma türkiye'de gündüz saatlerine denk geldiği için izlenemeyecek, ancak parçalı tutulmanın son dakikaları akşam doğu anadolu'nun en doğusundan görülebilir. tam tutulmayı görmek için doğu asya, avustralya, yeni zelanda, ya da pasifik adalarında olmak gerekiyor. kuzey amerika'nın batı kıyısında da tutulmanın bir bölümü görülebilecek.

  sıradaki ilk tam ay tutulması 27 temmuz 2018 akşamı gerçekleşecek ve türkiye'den izlenebilecek.
  (bkz: 27 temmuz 2018 tam ay tutulması)
 • süper kanlı mavi ay günü. evet, üçü bir arada.
  ayın ikinci dolunayı (mavi ay) ve ayın dünyaya en yakın olduğu zamanda(süper ay) dünyanın gölgesinde olduğu konumda (kanlı ay tutulması) gerçekleşecek tutulma. müthiş!
 • tutulmayla ilgili şöyle güzel bir video var;
  https://www.youtube.com/…continue=133&v=tartqkwdzsm
 • bu yılın ilk tutulması 31 ocak 2018 saat 16:26'da aslan burcundaki ay tutulması olacak. özgürlük teması en baskın olan konu. tutulma etkisi ile geçmiş alışkanlıklardan kurtulmak, yeni ve kendimize ait bir yol çizmek konusunda güçlü etkiler alacağız.

  devamı için:
  https://merkurapp.com/…burclara-astrolojik-etkileri
 • ay tutulması ile hayatlarında yeni bir yol çizileceğini sanan andaval astroloji tutkunlarının ekmek kapısı olmuş.

  ay tutuluyor lan, her yıl 2-3 kere tutuluyor üstelik. ne etkisi, ne gücü, torbacınızın telefon numarasını verin de, aynı kafaya biz de ulaşalım.
 • ay tutulması, süper ay ve mavi ay gibi 3 muhteşem doğa olayının yaşanacağı tarih.
  bu şekilde en son 1886 yılında görülmüş.
 • yaklaşan tutulmadır..
  süper ay, mavi ay, tam tutulma hepsi burada..
  hahahaha

  şaka bir yana detaylar için;
  http://earthsky.org/?p=270280
  hadi bakalım, iyi seyirler..

  edit: http://www.astrobilgi.org/…018-ocak-ayinda-gokyuzu/
 • süper kanlı mavi ay tutulması adı verilen tam ay tutulması.
  süper- çünkü ay dünyaya yakın olacak
  kanlı- çünkü ay etrafında güneş ışınları olacak
  mavi- çünkü bir ay içinde ikinci dolunay olacak.

  tr saati ile 13.51 ile 19.08 arasında gerçekleşecek. ama biz görmeyeceğiz tabi ki. yalnızca kuzey amerika, büyük okyanus, rusya, asya ve iskandinavya’nın kuzeyinden gözlenebilecek.
  çok merak ediyorum. imkan olsa da bi yerlerden gidip izlesek..
 • yarın ay tutulacağını öğreniyorum ve bilgi almak için heyecanla interete giriyorum ve bam!

  "yılın ilk ay tutulması; ilişkilere, özel hayata ve bireysel mücadeleye dayalı konulara işaret ediyor."

  önce, daha önce duymamışlar için (bkz: barnum etkisi)
  sonra, daha önce görmeyenler için güneş tutulmasının önünden geçen uluslararası uzay istasyonunun fotoğraflandığı efsane bir video: https://youtu.be/lepqou4oek4

  sözümü, gök cisimlerinin konumu sebebiyle kendi hayatını etkilediğini düşünenlere çeviriyorum. gerçekten bir mantığınız var mı yoksa sadece inanma iç güdünüzü mü tatmin ediyorsunuz anlayamıyorum.

  belki de siz matematik dersinde, "hocam, bunlar gerçek hayatta ne işimize yarayacak?" sorusunu sorup beynini gelişime kapatan kişisiniz.

  belki de siz sürekli aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar bekleyen insanlarsınız.

  belki de siz "meğer yağmur bizi aynı şemsiyenin altında buluşturmak için yağmış" cümlesindeki hüsn-i talili farkedemeyen ya da hüsn-i talilin ne olduğunu anlayamayanlarsınız.

  bana bir zararınız yok ama yazıktır, siz de oksijen yakıyorsunuz. astroloji tamamen yalandır, anlayın bunu artık. astrolojiye inananları insan olarak dikkate alamıyorum. yapmayın bunu kendinize.