şükela:  tümü | bugün
 • oscar adaylarının açıklanmasına yarım günden kısa süre kalmışken adayları açıklanan ödüller. adaylar arasında bu yıl oscar almasına kesin gözüyle baktığım natalie portmanno strings attached filmi ile görürüm diye çok korkuyordum allah'tan öyle bir şey gerçekleşmemiş. sandra bullock gibi aynı yıl içinde oscar ve razzie kazanmasını yüreğim kaldıramazdı. bu tarz rekorlar sandra bullock'a yakışır.

  razzie ödülleri yıl içinde çekilen kötü filmlere güzel bir cevap ama gel gelelim sevgili insanlar (bu insanlar kim ve nerede yaşıyorlar daha çözemedim) people's choice awards'ın çoğu kategorisinde bunları ödüllendiriyor. razzie adayları;

  worst picture

  the bounty hunter
  the last airbender
  sex and the city 2
  twilight saga: eclipse
  vampires suck

  aşağıdaki kategorilerde göreceğimiz gibi the twilight saga eclipse'in aldığı birçok adaylık yüreğimin yağlarını eritti. kötünün kötüsünü de seçmek baya zormuş, hepsi birbirinden kötü bir şans bile verilmeyecek filmler.

  worst actor

  jack black, gulliver’s travels
  gerard butler, the bounty hunter
  ashton kutcher, killers and valentine’s day
  taylor lautner, twilight saga: eclipse and valentine’s day
  robert pattinson, remember me and twilight saga: eclipse

  jack black; seni high fidelity ve school of rock'da sevdik sen ise gidip bazı saçma sapan 2. sınıf komedi filmlerinde yer aldın; nacho libre, envy, year one. umarım bu tarz filmlerde ısrarın sürmez. gerard butler; sana tek diyeceğim the bounty hunter filminin senaryosu elime geldiğinde diğer başrol oyuncusunun jennifer aniston olduğunu görür görmez çöpe şutlardım o senaryoyu. ashton kutcher'ı iki film ile aday yapmışsınız az bile kaçmış, açalım kariyerinde yer alan bütün aynı yüz ifadeli ve mimikle yer aldığı romantik komedi filmlerini en baştan aday olsun, her birine özel razzie ödülü verilebilir. taylor lautner; aşırı şişirilmiş vücudu ve yeni sünnet olmuş yürüyüşünü şimdiye kadar hollywood'ta kimse gerçekleştiremediği için baştan ödüle göz kırpıyor bu mükemmel yeteneği ile. robert pattinson; bu saatten sonra ağzıyla kuş tutsa kurtaramaz. 10 yıl sonra oscar alacak olsa bile o an onu twilight ile hatırlarım arkadaş.

  worst actress

  jennifer aniston, the bounty hunter and the switch
  miley cyrus, the last song
  sarah jessica parker, kim cattrall, kristin davis, and cynthia nixon, sex and the city 2
  megan fox, jonah hex
  kristen stewart twilight saga: eclipse

  jennifer aniston; friends'den beri rachel dışında bir karakter olarak karşımıza çıktı da ben kaçırdıysam bağışlayın. aniston'ın sinemaya içinde bir adet rachel barındıran romantik komedi filmleri dışında bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. hala filmlerde yer almasının sebebi de angelina jolie'nin gazabı oldu (kanye west'in taylor swift'in popülerliğini artırması hesabı). angelina sen kendine sevgili yaparken jennifer aniston bizim üstümüze kaldı. megan fox'un oyunculuğunun sözlükte bir karşılığı olsa karşısında yapay yazardı. üzgünüm ama kendisi aynı zamanda taklit angelina jolie gibi. acaba 68. altın küre ödülleri'nde o kadar kategori arasında kendisine jolie'nin filmi the tourist tanıtımı düşmesi ironisini fark etmiş midir?

  worst supporting actress

  jessica alba, the killer inside me, little fockers, machete, and valentine’s day
  cher, burlesque
  liza minnelli, sex and the city 2
  nicola peltz, the last airbender
  barbra streisand, little fockers

  jessica alba dört film ile aday olunca bu ödülü kaçırırsa ayıp eder. yıl içinde çektiği bütün filmler ile nasıl aday olmayı başarabilmiş vallaha tebrikler.

  worst supporting actor

  billy ray cyrus, the spy next door
  george lopez, marmaduke, the spy next door, and valentine’s day
  dev patel, the last airbender
  jackson rathbone, the last airbender and twilight saga: eclipse
  rob schneider, grown ups

  worst eye-gouging misuse of 3d (special category for 2010)

  cats & dogs 2: revenge of kitty galore
  clash of the titans
  the last airbender
  nutcracker 3d
  saw 3d

  worst screen couple/worst screen ensemble

  jennifer aniston and gerard butler, the bounty hunter
  josh brolin’s face and megan fox’s accent, jonah hex
  the entire cast of the last airbender
  the entire cast of sex and the city 2
  the entire cast of twilight saga: eclipse

  bu kategorinin bir diğer adı da al birini vur ötekine.

  worst director

  jason friedberg and aaron seltzer, vampires suck
  michael patrick king, sex and the city 2
  m. night shyamalan, the last airbender
  david slade, twilight saga: eclipse
  sylvester stallone, the expendables

  m. night shyamalan; the sixth sense'den sonra başına saksı mı düştü yoksa sonunda yazdığı filmlerdeki gibi başına gizemli şeyler mi geldi? hayır böyle bir çıkış yaptıktan sonra düzenli bir şekilde düşen grafiğe nasıl ulaştın sevgili shyamalan? signs, the village, lady in the water, the happening ve son olarak the last airbender hayal kırıklığı. ilk projenin haberi verildiğinde herkes de inanılmaz bir heyecan, bekleyiş ama karşılığında kocaman bir hayal kırıklığı. gerçekten bu düşen grafikte daha ne kadar kötü film yapabilir, şu adaylık belki birazcık kafanda şimşekleri çaktırır da yeniden the sixth sense kalitesinde bir film ile karşımıza çıkarsın.

  worst screenplay

  the last airbender, written by m. night shyamalan, based on the tv series created by michael dante dimartino and brian konietzko
  little fockers, written by john hamburg and larry stuckey, based on characters created by greg glenna and mary roth clarke
  sex and the city 2, written by michael patrick king, based on the tv series created by darren star
  twilight saga: eclipse, screenplay by melissa rosenberg, based on the novel by stephenie meyer
  vampires suck, written by jason friedberg and aaron seltzer

  worst prequel, remake, rip-off or sequel (combined category for 2010)

  clash of the titans
  the last airbender
  sex and the city 2
  twilight saga: eclipse
  vampires suck