şükela:  tümü | bugün
 • yine bir kargo şirketi tarafından, hem de aras kargo gibi nispeten güvenilir bir kargo şirketi tarafından yaşatılan rezalettir.
  işyerinden bir arkadaşım telefonunu satmaya karar veriyor, ve internet üzerinden ankara'da bulunan biriyle anlaşıyor, adama güvenemediği için, ankara'daki bir arkadaşına yollayıp onun vasıtasıyla anlaştığı kişiye göndermeye karar veriyor. buraya kadar hiçbir anormallik yok, ürünü ne zaman kargoya veriyor rezalet o zaman başlıyor. arkadaşım ürünü ankara gersan şubesine ulaştırmak üzere güzelce paketleyip gönderiyor. üstüne de alıcı ismini net bir şekilde yazıyor. bu arada ürünü sattığı adama da, telefonu gersan şubesine gönderdiğini söylemiş bulunuyor. işte geldik 2017 türkiyesinde yaşanılan saçma sapan olaya, aras kargo gersan şubesindeki görevliler, kimliksiz kesinlikle şubeden teslimat yapmaması gereken görevliler, nerdeyse 5 bin liralık telefonu, bırakın kimlik göstermeyi, yemek kartı bile göstermeyen, hiç alakası olmayan birine sırf alıcının arkadaşı olduğunu iddia etti diye teslim ediyorlar. böyle bir saçmalık olabilir mi? kargo şirketleri ne zamandan beri kimlik görmeden özellikle şubeden teslimat yapıyor? ben de o zaman bana en yakın aras kargo şubesine gidip, gözüme kestirdiğim bi kargoyu alıcının arkadaşıyım diye herhangi bi evrak göstermeden alabilecek miyim?

  edit: imla
 • rezalet puanı: 3.1/10

  çeşmeli bir turizmci olarak kayıtsız online ticaretin engellemesi gerektiğini her zaman söylemişimdir. devletimize vergi kaybı olacak her türlü ticaret aktivitesi yasaklanmalı, hoş zaten beceremiyorlar.

  bu rezalet olayında suç tamamen bilinçsiz satıcıda. alıcıya helal olsun cukkalamış mis gibi telefonu.

  bu arada her zaman milli teşkilatımız ptt'yi kullanmanızı öneririm.
 • aras kargo ile tanıdığım iki ayrı kişi benzer şekilde fotoğraf makinesi çaldırdı. üstelik bir tanesi eve teslim olduğu halde şubeden (şubeyi bölgeden tahmin ediyor) alakasız birine teslim edilmiş.
 • kargo marifetiyle 5.000 liralık telefon göndermekte beis görmeyen basiretsiz kişinin başına gelmiş rezalettir.

  linç editi: umarım ben de bir gün böyle basiretsiz davranırsam benim de başıma böyle işler gelir. kargo şirketinin hatası yok diyen yok. ama sen bu telefonu kargo şirketiyle gönderiyorsan yolda kırılmasına, hasarın üstlenilmemesine, kimliksiz teslime de baştan razı oluyorsun demektir.
 • artık kullanmadığı ya da yenisini almak için eskisini satmak online ticarete girmez. telefonu alırken adam vergisini vs. zaten ödemiş. aynı şekilde araba alırken de en az 1 arabalık vergiyi devlete zaten ödüyor. daha sonrasında el değiştirmesi online ticarete girmez. adam seri telefon satmıyor. kendi telefonunu satıyor ki yenisini alacak. siz hiç araba satarken yeniden ötv , kdv ödeyen duydunuz mu? az mantıklı olun.

  ortada büyük bir zafiyet var. kargo dediğin sahibine teslim edilir. bir başkasına teslim edilmez. konu bu kadar basit bir konudur. tam bir rezalettir.

  edit : kargoyla gönderilen malın fiyatından vs. bahseden olmuş. kargo gönderirken bir sınır varda biz mi bilmiyoruz ? özenle taşınıp sahibine teslim edildikten sonra kargonun değerinin ne önemi varki? binlerce dolarlık altınlar kuryelerle gezip yerine ulaşıyor her gün. ne yapsın adamlar ? katırlara bağlayıp kendileri mi götürsün?
 • donanımhaber'de de aynı olay yaşanmıştı.
  https://forum.donanimhaber.com/…ik-izmir--125464521
 • arkadaş adam görevi eşya taşımak olan şirkete parası karşılığında iş yaptırıyor. birileri çıkmış yok 5 bin liralık telefon kargoya verilir mi bilmem ne diyor, diğeri troll troll takılıyor.

  şirketin görevi zaten bu malı sahibine teslim etmek. kalkıp başka birine teslim etmişse şirket suçludur. ve o telefonun bedelini çatır çatır öder. üstüne de tazminat öder. müşteri ezen firmalara alışmayın bu kadar.

  savcılık yoluyla hem telefon alınır hem alan kişi hem de veren kişi de ceza alır.