• herkese sevdikleriyle sağlık ve huzurla geçirmelerini dilediğim bayramdır efenim.

salgının hala ülkemizde olduğunu ve trafik kurallarını lütfen görmezden gelmeyelim. beraber, daha nice bayramlar görebilmek arzusuyla...
  • öncelikle herkese iyi bayramlar. bayram günleri gelip çattığında bi garip oluyorum. biraz yazasım geldi.

hayatın getirdiği şartlar yüzünden bayramlara hep 1-0, 2-0 geride başladım malesef. son bayramlar ise tamamen normal bir gün gibi geçmeye başladı benim için. mesela 3 sene önceki kurban bayramında bir oteldeydim. 2 sene önceki kurban bayramında kendi evimde yalnız. geçen sene ailemleydim fakat çok fazla duramadım yine. bu kurban bayramında da hem pandemi hem de kendi planlarım açısından başka bir şehirde yine tek başımayım. bir de kaderin cilvesi gibi kurban bayramında doğmuşum. dün arefeydi. ne yaptım? bir arkadaşımla kahve içip birazcık alışveriş. eskiden hatırlıyorum toplayacağım paraların, alacağım kıyafetlerin heyecanı en üst noktalarda olurdu arefe günlerinde. yani 20 sene evvelinden falan bahsediyorum. ha bugün ne olur? ailemi ve sevdiklerimi ararım muhtemelen o kadar. öğlene doğru normal bir güne dönüşür benim için. eskiden rahmetli dedem bahçesinde kurban keserdi. büyüklerle birlikte olurduk güzel başlardı bayram. sonrasında arkadaşlarla buluşup para toplayıp internet kafelere, torpil vs. gibi şeylere harcama yapardık. bitmesin isterdik adeta. hatta öğretmen bayramda yaptıklarınızı yazın dediğinde yazacak bir sürü şeyimiz olurdu deftere.

günün birinde benim için eskisi gibi olur mu bayramlar bilemiyorum. böyle kalabalık bir aile, koşturmacalı bayram ziyaretleri falan; samimiyetle söylüyorum hiç hayalimde bile yok. neyse çok uzatmayayım. şöyle bir hatıra olsun diye bırakıyorum hem kendi adıma hem de paylaşmak adına.

özellikle yalnız geçirenlere, sevdiklerinden uzakta olanlara(sevdiklerini kaybedenlere) ya da eskisi gibi tat alamayanlara selam ederim. bayramların en çok tadını çıkaran çocuklara da kocaman gülücükler dilerim.
  • bütün yazar ve yazar adayları arkadaşların bayramını tebrik eder mutlu bayramlar dilerim.
  • herkesin mutlu olduğu bir bayram olsun, mutlu bayramlar.
  • hayatımda ilk defa yaşlı eli öpmeyeceğim. şu sosyal mesafe ömür boyu sürmesi gereken über bir şey gerçekten.
  • ailemden uzak, yalnız başıma geçireceğim bir bayram olacak. akrabalardan uzak olmak ve gereksiz samimi diyaloglara girmemek iyi aslında, ama özellikle anneden uzak olmak üzücü. herkese hayırlı bayramlar.
  • sevgili yazar arkadaşlarımın ve çaylakların bayramını kutlarım. lütfen şu dönemde daha dikkatli olalım, bu pis virüs çok kolay bulaşıyor.
  • iyi bayramlar sözlük.
    tüm yazar arkadaşların bayramını en içten dileklerimle kutlar. aileleri ile birlikte mutlu nice bayramlar geçirmelerini dilerim.
  • doğum günüm. ehe.
  • aile büyükleriniz yaşıyorsa, onların yanındaysanız, çocuklara giydirecek yeni kıyafetler almış, kapıya gelenlere çikolata verebilecek güçteyseniz, evde sarmalar sarılmış baklavalar yapılmış, kolonya şişesi doldurulmuş ise bayramlar güzeldir... herkese mutlu bayramlar diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap