şükela:  tümü | bugün
  • cenabet yaş, yıl boyu bişiler ters gider artık.
  • ömrün otuz yılının çoktan geride kalmış olduğunun en derin hissedildiği yaştır....
    duruma ancak otuz iki olunca adapte olunur...
    ve kırk bir yaşına kadar rahat olur insan...
  • yakın çevreninde yaklaşık o yaşlarda olması durumunda 31 esprilerine bu yaşa gelip halen maruz kalmanın saçma olacağı bir yaştır.ha yaş 31 ve halen sadece 31 ise durum başka tabi.
  • artık 40'lara merdiven dayadığını anladığın yaştır. pek çok şey geride kalmıştır. düğün mevsimleri yerini bebek görmelerine, hasta ziyaretleri taziyelere döner. sık sık boşanan arkadaşların yüzünden oldukça geniş bir avukat çevresi edinirsiniz. anne ve babanın değeri ve önemi daha iyi anlaşılır. kariyer sorunu %90 ölçüde çözülmüş olduğundan biraz da boşluk hisseder insan. kimi zaman kocaman bir yatla açık denizde nereye gideceğini bilmeden süzülmek gibidir.
  • hakkaten bütün bir yıl çekilmez. hakkında pek yerinde bulduğum ve hem fikren hem gülmekten katıldığım bir yorum için:
    (bkz: http://hayatiminerkegi.blogspot.com/…ekilir-mi.html)

not: "sanırım en çok, mutlu bi insan olucam sanıyordum. bunu hala inatla sanıyorum."
  • az önce tanıştığım yaştır. içimde bir karmaşa vardı zaten şimdi tam oldu. yapmak istediklerim, yaptıklarım ve yapamadıklarım. hayaller yerini gerçeklere bırakıyor, bir yandan plan yaparken bir yandan da erteleyerek geçiyor zaman ama bir şekilde hep geçiyor, artık bazı şeyler daha değerli, kaybetme korkusu daha büyük. dün gibi hatırladığım 20'li yaşlar, telaşlar, mutluluklar, üzüntüler. hepsi geride hemen arkamda duruyor ama hiçbir şeye de geri dönülemiyor. bundan sonra da günler aynı telaşla geçecek, her güne yeni bir amaçla başlanacak, ve başladığım her günü pişmanlıklara yer vermeden yaşamaya çalışacağım, çünkü her geçen an zaman biraz daha daralıyor.
  • biraz önce içinde bulunduğum durum. geçen yılları düşünüyorum neler yaptım diye, gelecekte ise neler yapmalıyım diye....

o kadar çok şey var ki yapmam gereken. yaptığım şeylerin pişmanlığını ise örtmeye çalışıyorum. yeni bir hayat kurmak istiyorum belki de...

yeni bir iş, yeni yeni şeyler.... olacak mı bunlar bilmiyorum... aklım karışık, umutlu olmak istiyorum sadece.... umut her şeyin çaresi midir sevgili sözlük ?
  • dün itibarıyla girdiğim yaş. insanın bu yaşa girmesi, müzik enstrümanı olarak saksafon çalma yeteneğinin olması durumu ile aynı hissiyatı verebiliyor zaman zaman. geyikler sürüp gidecek yıl boyu. bu yaşı bi atlatsam sonrasında 69 yaşına kadar rahatım. 31 kavramında yalnızlık var sonuçta. 69 bilindiği üzere kolektif bir eylem. gerçi o yaşa gelince ne kadar mecalimiz kalır o da ayrı bir konu. bu yaşın bir kötü yanı da bütün bir sene boyunca bir şeyler ters gidince insanlar beni sorumlu tutacak.
    - aramızda cenabet mi var lan?
    - cenabet yaşta olan var o sayılır mı?
    - biz seninle yeni yaşına kadar görüşmeyelim en iyisi.
  • sevdiceğimin 31. yaş günüydü...

pastaneden pasta sectim, adam üstüne ne yazalım diye sordu...

bu soru bende derin duygular yarattı.. düşündüm ki 31 ya bu yaş, o ikiye katlansın 62 olsun, sonra üçe katlansın 124 olsun, sonra da dedim ki;

_nice 31 lere...

adam bir müddet durdu,

_hanfendi.. başka bşiy yazsak? mesela mutlu yıllar, doğum günü kutlu olsun gibi... dedi.

ben de

_haaa..... dedim o saniye. tamam peki... 'iyki varsın musticim' yazalım.

sakat yani duygu ve düşüncelere müsade etmeyen bir yaş. şakası yok!
  • kadınlığın güzellik anlamında doruk noktası.

imiş, kimi kaynaklara göre..

katılmamak elde değil zira.