şükela:  tümü | bugün
  • izmir kordon da bir bar..lise yıllarında guruh halinde takılınırdı..icerde yer yer lise mar$ı okunurdu..pek iyi bir yer degildi..severdik yine de...söylentiye göre 31+1 69+1 den gelirdi adı..
  • (bkz: 3270) (bkz: 3090)
  • zannediyorum hibernation gecesini ya$adigimiz izmir scene gathering'de gittigimiz mekandi.. kapisindan cikip sola donunce denize dogru donulmu$ oluyordu.. yine de bilinmez, bilinemez..
  • eski moda bir izmir kordon birahanesinin adı. sahibi kayınpedere benzerdi, pek çekinirdim kendisinden. adı üçbinikiyüzyetmiş* olmayıp otuziki yetmiştir.
  • izmir kordondaki birahaneye ait olan bu ismin nerden geldigi hakkindaki en populer dedikodu, 31 ve 69 kokenli olanidir. mekanin sahibi bu iki ozel sayiyi pek severmis, lakin isyerine bu ismi verecek cesareti yokmus, o yuzden her ikisinden sonra gelen sayilari tercih etmis.
  • izmir kordon'un eski barlarından biriydi. meyhane havası vardı. tahta masaları, tahta sıraları ile gençlerin tercih ettiği mekandı. izmir'in, döneme damgasını vuran barlarından biriydi. hatta 32 70, denizatı ve rainbow tüm kordon barlarının toplamından fazla ilgi görürdü. izmirde eğlencenin yapı taşlarıydı buralar. o dönem henüz dolgu yapılmamış olan kordonboyunda hafta sonları bu üç bar yüzünden trafiğin aksadığı dahi olurdu. o kadar çok kalabalık olurdu ki, insanlar barlardan taşar, deniz kenarına kadar yayıldı. neyse, zamanla azalan ilgi ve kordonboyunda yaygınlaşan travesti şarkıcı furyası yüzünden batma noktasına gelen bu barlardan diğer ikisi hedef kitle değiştirirken, 32 70 içine düştüğü kötü duruma rağmen günlük 4-5 bardak bira satışıyla dükkan kapatır yine de boyun eğmezdi ipnelere, onlara meyledenlere. ne zaman ki bıçak kemiğe dayandı, sahibi bu pavyonvari cafe&bar modasına uymaktansa mekanı devretmeyi tercih etti. yeni sahipleri de vakit kaybetmeden majestic cafe & bar’ı yarattı. travesti şarkıcılara şampanya patlatılan bir bar oldu. amma ve lakin, gel zaman git zaman yine azalan ilgi ve korboyunda gençliğin yeniden hedef kitle olmasından ötürü şu anki hali olan popcorn'a çevrildi. ayrıca 31 69 gibi bir mazisi de yoktur. 32 70 olmadan önceki adı "erol'un yeri" idi.
  • en hareketli zamanları 92-93 sezonuydu. sabah 11 civarı dolmaya başlardı. benim ve bir çok tanıdığımın ilk sarhoş olduğu, ilk öpüştüğü yerdi. ismini ilk taksi plaklarından aldığını hatırlıyorum. akşamüstü herkes coşmuş olur, 9 da falan boşalırdı. 93 te rainbow açılınca büyüsünü kaybetti...
  • mottosu “sen olmazsan bir eksigiz”, 31-69’a gondermedir:)