1. muhtemelen 30 mart - 14 nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan şölen. yine 2013 baharının müjdecisi olacak...
  allah ömür verir de yaşarsak yine can'la filmden filme koşacağız. her sene olduğu gibi yine bir haftasonu şehir dışından bir misafir olacağı için en az 5-6 seans gidecek ve can zaman zaman haftaiçi 16:00 seanslarına da yetişip beni geçecek... yine festival siması dostlar ile ayaküstü sohbetler olacak....
  ulan böyle böyle ömür geçiyor be... allah bir kez daha sağ salim o günleri görmeyi nasip etsin...
 2. "32. istanbul film festivali, bu yıl 30 mart–14 nisan tarihleri arasında, dokuzuncu kez akbank sponsorluğunda gerçekleştirilecek.
  festivale başvurular başlıyor! köprüde buluşmalar film geliştirme atölyesi için son başvuru tarihi 21 ocak, altın lale ulusal yarışma için ise 28 ocak!"

  tafsilat için..
 3. tüm festivaller bir yana istanbul film festivali bir yana . diğerleri istanbul film festivalinin bekleme odası kıvamında...
  aklıma geldi emek sineması'nın açık olduğu ve atlas beyoğlu ve emek üçgeninde geçen yılları...
  şimdi ise nişantaşı, g mall, afm sinamalarında ruhsuzca film izlettirmeye çalışıyorlar. berbat bir duygu.

  edit: hatıralara dalınca lale kart olayına girmediğim yıllarda 5 saat bilet almak için sıra beklediğimi hatırlarım. 5 koca saat... son 4 senedir rahatım.
 4. 15 mart gibi filmler açıklanır biz de festivalin başlangıcına 1 hafta kala biletlere almaya başlarız.
  doğruyu söylemek gerekirse yerimde duramıyorum heyecanlanıyorum...
 5. bu sene "seyfi teoman en iyi ilk film" ödülü verilmeye başlanacakmış. hüzünlendim. ödülün jürisinde de, yönetmen emin alper, oyuncu saadet ışıl aksoy ve alman sinema eleştirmeni rudiger suchsland yer alıyormuş. saadet ışıl aksoyu anlayamadım pek.
 6. fitaş ta bu sene gösterimin olmayacağı,ortaköy feriye nin gösterim yerlerine eklendiği,her sene, mart sonu heyecan sebebim. fitaş iyiydi bea.1.salonun en arka sırasını çok arayacağım..