• genç bir girişimci bu devirde 320 bin biriktirebilecek ne iş yapıyorsa devam etsin. benim babam 27 yıl çalıştı 29 bi tl aldı adam, bu genç girişimci ne iş yapmış da 320 bin biriktirmiş amk?
  • bi arkadaşın tabi :) tamam tamam borç istemiycez, rahat rahat sor ne soracaksan.
  • dolar almak.
    ayrıca, o nasıl genç girişimciymiş la.
  • damacana su bayisi en karlı yatırım bence..

eğer bulunabilirse 3-4 arabalık erikli su bayiliği. girişimci olarak işin zor kısmı arabalarla suyu dağıtan ilkolul mezunu it kopuk elemanlar işin patronu gibi oluyor, en ufak uyarında anahtarı yüzüne atabiliyorlar. o yüzden eleman bulmak bu sektördeki tek problem. satış yapamama gibi bir durumun yok, aksine sipariş yağıyor ve sahadaki araçlar arasında bölgedeki konumlarına göre dağıtmak görevi merkezden sana düşüyor. güvendiğin, seni yarı yolda bırakmayacak, işe ihtiyacı olan 3-4 kişi tanıdığın varsa 320.00 lik yatırımla aylık net 12.000 tl civarında gelir kazanabilirsin. çünkü bu işi yapan elemanların maaşları bahşiş, yol, yemek vs. ile 2.500 - 3.000 tl civarına geliyor. hiçbir meziyeti olmayan, çalışmak durumunda olan bir kişi için bu devirde gayet iyi bir para bence. iş kolay değil belki ama haftanın 6 günü günde 80 adet suyu dağıtatak bu gelire ulaşabilir. asgari ücrete ne işler yapıyor başka sektörlerde insanlar maalesef.

işin avantajlı kısmı eğer yapamazsan, beceremezsen hızlıca yatırım yaptığın paraya, belki de fazlasına devredebilmen. bu söylediklerim erikli bayiliği için geçerli. kafadaki diğer su markaları için de durumun çok farklı olacağını düşünmüyorum.
  • benim için yan gelip yatmak olan yatırımdır.ayda 2000 tl kazanıyorum yaşım 40 olmuş.yani 2000 lirayla bir ay boyunca hayatta kalabiliyorum.şu dakika cebimde 320 bin lira olsa hafif masraflardan kısar ölene kadar yan gelip yatarım o parayla.ne sinir var ne stres ohhhh missss.
  • 500 defa rusa gitmek.
  • allah allah kimse yazmamış:

(bkz: işlek yerde büfe)
  • tek çalışanlı bir büro açsa muhtemelen yıllık maliyeti 120k civarı olur. ne iş yaparsa yapsın 3 yıla batar.
    hadi iyi günümdeyim, elindekini teminat gösterip kobi kredisi, ab fonu, genç girişimci vs. ile güneş tarlası kursun o işin geleceği var.
hesabın var mı? giriş yap