şükela:  tümü | bugün
  • otuz yaşla beraber gelen bocalamanın, paniğin durulduğu dinginleştiği yaş. kişinin; iç kavgalarının, hesaplaşmalarının bittiği, komplekslerinden arındığı, başardıklarının-değiştirip dönüştürebildiklerinin gurunu taşıdığı, başaramadıklarını-değiştiremediklerini kabullendiği, huzuru yakaladığı, ne istediğini ne istemediğini bildiği, kendini en çok sevdiği, özgürleştiği yaş.

    hem söylerken ağzın aldığı şekil de çok güzel. otuz üç...*
  • yolun yarısına 2 kaldığından mı bilinmez geliş istikametine doğru dümen kırma isteği doğurur. güzel'di'li geçmiş zamanların özleminde, gelecek belirsizliği gölgesinde yine de özeldir. eee, tecrübe en büyük kazanım. her yaşın ayrı tadı var, yersen!!
  • hayallerim vardi. hic birini yapadim. ama sunu bilmek icimi rahatlatiyor, baskalari engel oldu da yapamadim degil, beceremedim, bu konuda ne yeterince hevesliydim ne de becerikli. kimseye kusur bulmadim, kimseden beklenti icine girmedim. akil sagligini korumak icin bu cok onemli.

    33 yasinda bir salagim. ve 33 yasindaki her salak gibi kendimden nefret ediyorum.

    33 yasinda hayata yeni bastan baslamak zorundayim simdi. cesmedeki kokteyl dugunumuz, yeni evimizin denizci temali salonu, her sabah uyandigimda yanıbaşımda göreceğim bir çift mavi göz, oglumla babasinin haftasonu izleyecegi basketbol maclari, vakkodaki gelinlik, 2018de yasamaya baslayacagimiz ulke, oradaki misafirlerime yapacagim hunkarbegendi tarifi, gezecegimiz şehirler, ölmeden once ogrenecegim iskandinav dilleri falan hepsi pinterestte kaldi.