şükela:  tümü | bugün
 • malum sarayda 10 bin liralık klozete sıçan şahıs tarafından lüks diye görülmemesi normal.
 • alınırken özel tüketim vergisi ödeniyorsa lükstür.
 • eve muz almayı lüks görüp, 700 bin liralık saate ses çıkarmayan insanlardan gelen oylarla cb olan birinin beyanı. partisi; bir sonraki seçimde, tek odalı evde oturup "saray lazım tabii" diyenler tarafından iktidar yapılacaktır.*
 • bunu herhangi bir mitinginde meydanda sorsa,

  götünde don olmayan,
  şu ana kadar o arabanın yan koltuğuna bile binemeyen,
  yanından geçerken aman çizmeyeyim yanlışlıkla diye sakınan,
  hayallerinde bile o arabayı düşünemeyen binlerce kişi;

  löküs değildirrr diye bağıracaktır.
 • tayyip'in halktan ne kadar koptugunu belli eden beyan. adamin etrafindaki herkes bu arabalari kullaniyor tabi, kendisiyle is, siyaset, arkadaslik muhatabi olanlarin renault clio kullanacak hali yok. devlet gorevlilerinin hangi araclari kullandigi zaten malum.

  kendisinden tek istegim ayni soruyu kendi secmenine sormasi. chplilere falan degil hani, baya bildigin mitinge gidip cildiran kitle var ya, onlardan bir kacina sorsun, hatta mitingde sorsun direk mikrofondan bagirarak. acaba ne cevap verecekler...
 • tüplü değilse lükstür.
 • kısaca evet diye cevap verdiğim soru. açıklamak gerekirse, 330.000 senin uyanıklık yapıp vergisiz söylediğin fiyat. biz ölümlülere onun gelişi 950.000. demek ki devletimiz kdv + ötv + mtv buna 620.000 vegi kesiyor. bunun %130'a denk gelen yaklaşık 450.000 lirası özel tüketim, yani bildiğin lüks vergisi. halk tipi arabalarda bu oran %37 veya %80 imiş hacım. uzuncası da evet, lükstür, senin hükümetin bunu öyle tanımlamıştır. ama senin ihtişamına yakışır bir lüks müdür? tabii ki hayır, kakanı da altın kaba yapmazsan hatırım kalır.
 • resmen milletin anasına küfür eder gibi sorulan soru. vay anasını arkadaş ya, bunu söyleyen adamın çıktığı parti bu seçimlerde yüzde 40 civarı oy alacak deniyor. ya arkadaş nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz ya? asgari ücretli çalışan, işi olmayan adam, hayatı boyunca 330.000 tl'yi bir arada göremeyecek milyonlarca adam bu herifin partisine oy verecek.

  yahu nasıl bir ülke lan burası? lan bizim günahımız ne amk? bu adam niye geberip gitmiyor ya? niye bu adamın nefes aldığı ülkede yaşıyoruz lan biz? olm biz ne yaptık, ne kabahat işledik de bu adamın her gün saçmalamalarına, anamıza küfür eder gibi beyanlarına maruz kalıyoruz? ben böyle memleketin taa anasını sikeyim ya. cinnet geçirmemek elde değil ya, sikecem lan, iç savaş mı çıkacak ne çıkacaksa çıksın, zoruma gidiyor bu adama oy veren adamlarla yaşamak.
 • hangi tayyip erdoğan'a göre diye sorulması gereken soru.

  bu tayyip erdoğan'a göre evet lüksdür.
  buna göre pek lüks olmayabilir.