şükela:  tümü | bugün
 • 1-2-3 aralık 2009 tarihlerinde yapılacak olan sınav. o dönemde askere gideceklerin bir an önce beklediği sınavdır çünkü başlamak bitirmenin yarısıdır.
 • anadolu lisesi sınavı, öss, ales ve kpss gibi 4 temel sınava ''son bilmem kaç yılda çıkmış sorular kitabı'' ile hazırlanmış ve hepsinden alnının akıyla çıkmış biri olarak çok hazırlıksız yakalanacağım sınav... haa sonucu neye yarar, kaç netle nereye girilir belli olmadığı için oturup hazırlanmak da zaten abesle iştigal olacaktı. kaydırma yapmak veya dışına taşırmak bile sonucu değiştirmeyebilir o derece...
 • 1-2-3 aralık tarihinde gireceğim sınavdır.
  benden bir kaç dönem önce baya bi arkadaşım girdiği için baya bi tecrübeli sayılırım bu konuda. öncelikle sınav bildiğimiz sınav gibi değilmiş. komutan gelip bu sınavın sizle alakası yok siz sadece 3-4 soruyu işaretleyip çıkın gibisinden bişiler diyecek ve beklediğimiz 12939829839 saatin sonunda 10 dakkalık bi sınav sonrası evlerimize dağılacağımız rivayet edilmektedir. olan trigonometriyi yutmuş 12312 kat integral sorularını 2 hamlede çözecek seviyeye gelmiş tüm tarihi ezberlemiş gençlerimize olacaktır. beklemekten sıkılmamak için tüm eğlenceliklerimizi götürmemiz şiddetle tavsiye edilmektedir benden söylemesi.
 • 329. kısa dönem askeri olarak dört gözle beklediğim torunum ve dönüş bileti dediklerim arkadasların gireceği sınav. sınava son gün girmenizi tavsiye ederim. ayrıca cep telefonu götürmeyin sınava giderken koyacak yer bulamazsınız. dısarda emanetciler var fakat tiplerinden emanetciden cok emanete hıyanetci izlenimi veriyorlar. sacım cok uzun degildi fakat dagınık oldugu icin dısarda zorla kestirdiler. sacınızı tarayın trasınızı olun efendi efendi girin sınava. hadi gelin biran önce.
 • istanbul'da gireceklerin son gün öğleden sonra girmesi yararlarına olacak sınav. dedeniz olarak kendimden biliyorum, minimum bekleme süresiyle sınavı atlatmıştım. kısa dönem isteyen bir elektrik mühendisi olarak da soruların yarısını doğru yarısını yanlış yapmıştım. bu da aklınızın ucunda dursun.
  şimdiden hepinize başarılar, çabuk gelin olum gözümüz yollarda kaldı bu arada eheheh
 • torunlarımın gireceği sınav. istanbul tuzla'da girip yakın yerlerde oturanlara tavsiyem herhangi bir gün mesai bitimine doğru gidip ertesi günün ilk gruplarından numara almalarıdır.
 • bugün itibariyle sarımsı zarfımı alıp, aralık ayında gireceğim sınavdır.

  askerlik şubesinde 15-20 dakika bekledikten sonra sıra bana gelmiştir. akademik kariyer yapıp yapmadığınız, sabıkanızının olup olmadığıyla ilgili bir form veriyorlar. bu ikisini aynı formda niye sormuşlar o da enterasan. form doldurulduktan sonra git paranı al diyorlar. burdaki memur yerinde olmadığı için 15-20 dakika da kendisi bekleniyor. memurumuz teşrif ettikten sonra 8 ytl yol ve 8,90 ytl iaşe bedeli olarak size veriyor. bundan sonra elinizde dosyanızla yine beklemeye başlıyorsunuz.

  6-7 kişinin işlemleri bu şekilde yapıldıktan sonra bu dosyalar sizden alınıyor. 6-7 kişinin evrakları askerlik şubesi başkanı tarafından imzalanıyor. daha aşağısı kurtarmıyormuş, o da enterasan. hep beraber binbaşının odasına davet ediliyoruz. binbaşı evrakları bir yandan imzalarken diğer yandan taze yedek subay adaylarına bir konuşma yapıyor. siz aslansınız kaplansınız, bakın dedelerimiz de yaptı siz de yapıcaksınız türünden şeyler söylüyor. 4-5 dakikalık bir konuşmanın ardından elinizi sıkıp hayırlı olsun diyor. eyvallah peki diyorsunuz. saate baktığınızda yaklaşık 2 saattir askerlik şubesinde olduğunu farkediyorsunuz.
 • 10 aralık 2009 tarihinde sonuçlarının açıklanacağı sınavdır.
 • ankara mamak'ta gireceğim sınav. benimle beraber bugun sarı zarflarını almaya gelen tertiplerim arasında hangi gün sınava girilse daha iyi olur konu başlıklı hummalı bir açık oturumda gerçekleşti. organizatör bir kişilik tarafından zirvesi bile yapılabilir sanırım. bu arada zirve demişken sözlük sivas sözüm sana; diyorum ve burayi dagitiyorumu kınalayıp askere gönderiyoruz zirvesi yapmazsanız topsunuz olim.