• öyp 50d süreci ile başlayan uygulama. aslında, tüm akademisyenler "gerçek" performansa dayalı olarak değerlendirilse ve her kademe sözleşmeli olsa amacına ulaşır. yoksa sayın yök başkanının iddia ettiği gibi devrim olduğunu düşünmüyorum.
    akademik teşvik bile, genelde hocalarının argor leri çalıştırması ile yapılıyor. ortak payda ile çalışma değil, (bunu bu işi yapanlar daha iyi bilir), hadi yaz bi gel bakalımcılık ekolü ile yürür. o yüzden 50d ile heyecan değil sadece daha fazla mobing olur.
    tepedeki hoca mantığı sabit kaldıği halde yapilan hersey anlamsizdir.
    ha bu duzenleme ile 50d olanlar takmasin. hukuksal olarak bir kayip yasarlarsa kazanirlar. biraz öyp empatisi süreci olur. onun dışında kayip olacagini sanmam.
  • bugün resmi gazetede yayınlanmış. ancak konunun bundan sonraki araştırma görevlileri için mi yoksa mevcut araştırma görevlileri için de mi geçerli olduğu yasada açıklanmamış.

konunun tartışıldığı meclis komisyon raporunda 2018 yılından itibaren sisteme yeni giriş yapacak kişiler için geçerli olduğu belirtilmiş.
  • memurlar.nete göre araştırma görevlilerinin artık geçici statüde istihdam edilecek olmasını sağlayacak 2547 sayılı yükseköğretim kanununda yapılan yeni düzenlemeler.
    haber şurda
  • yök tarafından yapılan açıklamaya göre, araştırma görevlileri 2018 yılından itibaren 50d'li olarak istihdam edilecek. şu an sisteme dahil kişler ise bundan etkilenmeyecekler.
  • direk olmayacak olan şey. şimdi şöyle hem 50d'liler, hem de 33a'lıların sözleşmeleri rektörlük tarafından yenilenir ve yeniden atanırsınız. 2018 itibariyle 33a diye bir şey kalmadığı için, 33a kadrosuna sahip araştırma görevlilerinin sözleşmeleri yenilenirken yeniden atanacakken 50d'li olarak atanabilecekler. kısaca 2019 gibi 33a, yani kadroluluk kalmayacak, herkes sözleşmeli olacak.
  • öyp ve diğer 50/d’lileri bazı okullar şartsız geçirdi, bazıları şartlar koydu ve bazıları hiç geçirmedi.

ve 33/a artık tarih.
    böyle kaçan bir otobüsü son dakika yakalamış gibi hissediyorum ama o kadar çok mağdur var ki, sevinemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap