şükela:  tümü | bugün
  • var boyle mekanlar.
    herkesin icinde isim verip rencide etmek istemiyorum ama kendilerine bi ceki duzen vermeleri gerektigini dusunuyorum.

bir birasever icin 33'lük bira maksimum 3 yudumda biter.

17 tl / 3 yudum = 5.6 tl yapar. yani yudum basina 5.6 tl. (sozelciyim bu arada)

lan bu nedir kopek cocuklari? bugatti veyron km basina bu kadar yakmiyor?
  • (bkz: 17 tl'nin 2 euro olmasi)

yakindir.
  • (bkz: bomontiada)

17 lira değil 25 lira hem de ! girerken kucağa alıyorlar sizi. yudumlarınızı kucakta alıyorsunuz.
  • 50cl olarak sadece bomonti filtresiz satisi vardir.
  • vay be ! arnavutluk’ta o paraya mekanda duble chivas içiyoruz.harbi iyi sikiyorlar bizi ama mekancı ne yapsın ? 25 bin kira , 50 bin maaş , 15 bin vergi verip 10 liraya mı satsın birayı ?
  • boş yer bulmanın imkansız olduğu mekandır.
  • (bkz: evde alkol üretme modası)

tamam böyle bir seçenek var. bayağı da yaygınlaştı kolaylaştı ama fiyat konusunda her serzenişte bulunana evde yapsana diye önermek de biraz saçma olmuyor mu? kaldı ki mekanda içmek ile evde içmek aynı şey değil. hem alkol almak sadece kafayı bulmak için yapılan bir eylem değil. sosyalleşmek de bunun bir amacı... adam ne yapsın evde yaptığı biraları gizli gizli içeri mi soksun. düğün salonu mu orası? istersen bagajda zulalasın ara sıra çıksın dışarı çekip çekip gelsin .dışarıda iç öyle gel falan de anlarım... hay allahım ya...

edit: kaçmış la adam. desenize... böyle de biraz manasız oldu ama dursun bakalım...
  • nevizade'de 13-20 arası değişiyor. ortalama 15.
  • (bkz: zeplin)
    (bkz: ayı)
    (bkz: fil)
    (bkz: dorock)

gibi kadıköyün birçok demirbaş mekanında da benzer bir hesapla karşılaşmak mümkündür.
  • gitmeyin, içmeyin? protesto edin yani bu kadar mı zor? her mekanda takılmak zorunda değilsiniz. her fiyat bütçenize uygun gelmek zorunda değil ama beğenmediğinizde adil olmadığını düşündüğünüzde en güzel hakkınız olan protesto etme seçeneğini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. elbet müşterisi azalır umuduyla.