şükela:  tümü | bugün
  • bu gün 22:15-22:20 sularında bakırköy sahil yolunda, avrasya tüneli yönünde medya aş otobüs durağına 300-500 metre civarı kala, en sol şeritte yasal hız sınırları içinde aracımla seyrederken 140-150 km hızla sağ ön kısmıyla aracımın sol arkadan vurarak aracımı orta şerite doğru savuran, arabada benimle beraber bebek koltuğunda uyuyan 2 yaşındaki masum kızımın ve eşimin hayatını tehlikeye atmakla kalmayıp üstüne aynı süratla kaçan orospu çocuğunun kullandığı beyaz renkli clio’nun görebildiğim kadarıyla plakasının başlangıç kısmı. yalpalayan ve savrulan aracımın sağdan gelen otobüsün altına girmemesi için nasıl bir manevra yaptığımı ve abartmıyorum olası ölümcül bir kazadan nasıl kurtardığımı hatırlamıyorum. plakayı da o anki paniğim ve pezevengin süratli olması nedeniyle ancak bu kadar görebildim.
    bundan sonrası da çok bomba.. polisi aradım adam kaçtıysa yapacak hiç bir şey yok, sacvılığa git suç duyurusunda bulun ondan da muhtemelen bir şey çıkmayacaktır dedi. ölü ya da yaralı yoksa benim gelmeme gerek yok diye de ekledi. görev bilincine gerçekten hayran kaldım. geçtiğimiz yolda en az 4-5 tane kamera var. sağ önü hasarlı 34 ks plakalı kaç clio vardır allah aşkına şehrin her tarafında polis kontrol noktaları var ama işte hayatınıza kast eden bir orospu çocuğunu bulmak bu kadar zor bu memlekette. arabamın hasarı hiç önemli değil, benzin döker yakarım arabayı mala önem vermem hiç bir zaman ama ailemin canına kast eden bu herifi bulamazsam gerçekten kafayı yerim. okuyan, bu konuda benim ne yapabileceğim konusunda bir yol bilen biri varsa nolur yeşillendirsin...

edit1: arkadaşlar adliyedeyim, savcılığa suç duyurusunda bulunacağım ama 2,5 saattir bekliyorum. pazar günü az sayıda savcı varmış bölgelere göre bakıyorlarmış. numaratör çalışmıyor savcılar önden polislerin getirdiği mevcutlularla ilgileniyor. suç duyurusunda bulunmak isteyenleri savcılar şu an sallamıyor beklemedeyim.
    edit2: çaylak arkadaşlardan dolaylı yollardan mesajlar geldi çaylaklara mesaj kutumun kapalı olduğunu fark etmedim kusura bakayın arkadaşlar hemen bu durumla ilgileniyorum. bu arada savcı bey hala bekletiyor. bu magandayı bulmak için gerekirse burda yatarım.
    edit 3: arkadaşlar savcı beyle görüştüm. kendisi bu işin takipçisi olacağım, sana maddi manevi zarar veren, ailenin canına kast eden bu magandayı bulacağım ve ciğerini sökeceğim dedi demek isterdim ama... uzun uzun detaylı yazdığım dilekçeyi okudu. ölü ve yaralı var mı sorusuna hayır cevabı aldıktan sonra lafa bunun için mi geldinle başladı sevgili yazarlar.. kimse bu adamı bulmakla uğraşmaz diye devam etti. suçun unsurlarının tam olmadığını bildiğimi ama burada çok net bir şekilde adam öldürmeye teşebbüs olduğunu söyledim. sen rüya görüyorsun diye cevap verdi savcı bey.. bu ülkede bir ailenin hayatına kast eden bir hayvanın ceza alabilmesini geçtim bu ayının tespiti için bile ölmeniz gerekiyor. biraz daha bir şey mırıldandıktan sonra kendisine bakışlarımdan rahatsız oldu sanırım, bir soruşturma numarası vererek beni gönderdi. ordan çıkışta iki tane polis karakoluna gittim. olay kendi mıntıkalarında gerçekleşmediği için yüzüme bile bakmadılar. arkadaşlar biri sizi yanında vursa bile polis beyler ben karşının polisiyim deyip müdahede bulunmuyorlar. insan canı ne kadar kıymetsiz bakın bu süreci detaylı olarak paylaşmaya özen gösteriyorum ama günün sonunda orman kanunları uygulanması gerekiyor diye düşünüyor insan. devlet git kendin bul, kendin cezalandıra yönlendiriyor malesef politika bu... gün boyu çok yoruldum ve elle tutulur bir sonuca ulaşamadım. mücadele biraz sekteye uğramış durumda. oturup sakin kafayla alabileceğim yeni aksiyonları değerlendireceğim.
    edit4: sol şeridi işgal ettiğin için sen bunu hak etmişsin 30 yaş üstü yakalı mantığıyla yazanlar olmuş. arkadaşlar ben nerde hangi şeritte gidilmesi gerektiğini bilecek tecrübede bir şoförüm. 16 yıldır araç kullanıyorum şoförlük hayatımın bir kısmı sol şeritte geçti ama sol şerit sevdalısı bir beyaz yakalı değilim ki bu nasıl bir maganda sevici ve kırıcı bir tespit. bir de çocuğum varken dikkatli kullanmalıymışım gerçekten bunu bilmiyordum teşekkürler.. neyse ilk defa böyle bir şey yaşıyorum ve başkasının yaşamaması için uğraşıyorum. magandaları cesaretlendirici arkadaşları sağ şeride hatta emniyet şeridine alalım...
  • polise şikayetçi olduğunuza dair dilekçe vermeniz yeterli gibi sanki.
    (bkz: geçmiş olsun)
  • ılk öncelik polisin oraya gelmesi gerektiğidir ve kaza tutanağının tutulmasıdır. görünen o ki, kaza tutanağı tutulmamış, siz olayı öncelikle ilgili bölgenin bağlı bulunduğu karakola giderek, bizzat beyanda bulunmalarını talep edeceksiniz, ardından bir ceza avukatı bularak, olayı kendisine aksettirmek. hatta mümkünse bu şikayeti avukat aracılığıyla yapmaktır. bu saatte saygıdeğer savcılarımız yerlerinde bulunmamaktadır. buna binaen ilgili polis memurlarından da şikayetçi olmanız gerekmektedir.
    tazminat kısmında hem maddi hem manevi talepte bulunan, bu süreç zarfında hastane masraflarını fatura olarak alıp, avukata verin.
    sigorta hususuna gelince araçta meydana gelen maddi hasar haricinde, mutlaka ama mutlaka değer kaybına ilişkin olan bedeli de talep edin.

ekleme: çaylak olan yazarlardan çok sayıda mesaj alıyorum ve aldığım mesajları, konu sahibine de ilettim. lütfen bu tip konular açarken, tüm çaylak yazarları töhmet altında bırakmadan, mesaj alımını çaylak olan yazarlara açınız; yoksa bizlere yardımcı olacakken, önlerini tıkıyoruz.
  • yakalanması için yanlış yol izlenmiş.

polise gidip ''camdan cumhurbaşkanımıza küfür etti, ben duydum'' deseydin 10 dakikaya kadar gözaltına alınırdı.

geçmiş olsun.
  • geçmiş olsun. umutsuzluk vermek istemem ama geçmiş olsun diye bir gerçek var bu ülkede..

edit: işe yaramaz ama merter mc donalds’a uğra bi göz gezdir. sahilde takılan apaçilerin uğrak yeri.

edit: ks plakalı araçlar başakşehir trafik şubeye kayıtlı. başakşehir’de ikamet eden suserların denk gelme ihtimali daha yüksek.
  • bu hayvanı ibret olması için hukuki yönden perişan edeceğim, her aşamasını da burada paylaşacağım. baş kaldırmadıkça bu magandalar akıllanmayacak hatta daha kötü olaylarla karşılaşacağız. yarın sabah erkenden eşe dosta haber verip iyi bir avukat bulmam lazım. bu süreçte olur da sağda solda hasarlı beyaz yeni kasa clio görürseniz lütfen plakasına bir göz atın. dünya küçük belki de bir yazar denk gelecektir. herkese hassasiyeti ve desteği için çok ama çok teşekkür ederim.
  • bir kendini bilmezin kullandığı araçtır.

3 yaşında bir oğlum var ve arabada sürekli seyahat ediyoruz. bu yazarın başına gelen gibi değil ama ne çile çekiyorum bir allah bilir bir de ben. karım yanımda kavga etsen sövsen olmuyor.

umuyorum yazar arkadaşım o şerefsizi bulur ve adalet önünde en ağır cezayı alır.

çocuklarımız bizim herşeyimiz.
  • polise baskı yap, bulunmaması imkansız. o kadar kolay ki. o bölgedeki tüm mobeseleri izleme talebinde bulun. başlarından savmaya kalkarlarsa bekle anasını satıyım başlarında, ısrar et, izle, bul.

ben 5000km uzaktan sinir oldum amk. allah'ın belaları. duvara çarpar pert olur inşallah itoğlu it.
  • facebook'ta, intagram'da clio fan club vb. sayfalara etiketlere bakılabilir. bu tarz şerefsizler hava atmayı seven tipler belki denk gelebilir.

sigortacı kaskocu bir tanıdık bulanabilir. zamanında benim aracın modelinden bir araç ağır bir kaza yaptırıp kaçmış, adam renk, model ve plakadan aramayı daraltıp tek tek herkesi arayıp hava yastığının açılıp açılmadığını fotoğraf çekilmesini rica ediyordu. telefon numarama oradan ulaştığını söyledi sonradan, doğru mudur emin değilim.

yol çıkışlarında yol kenarlarında dükkan vs. varsa oralar kamera kayıtları için bakılabilir, hiç değilse plakası netleşebilir.

geçmiş olsun. malesef alternatif hukuk kavramı çıkıyor.
  • yol üzerindeki en yakın benzinliğin kamerasından yardım iste belki yolu görüyordur, ya da orada durmuş olabilir aracını kontrol etmek için