şükela:  tümü | bugün
  • cüzdan bulundu arkadaşlar. herkese desteğinden dolayı çok teşekkür ederim. (bkz: büyüksün sözlük)

ön edit 1: plaka yanlış tespit edilmiş. moderatör arkadaşların yardımını rica ediyorum. plaka 34 tdt 55
    bugün bu araca üsküdar valide-i atik hamamı civarında bindim. yoldan çevirdim. annem ben ve kardeşlerim yeğenlerim ile. koşuyolu ceviz ağacı cafe karşısındaki çiçekçinin önünde 14:45 te indim. kameradan plakayı ve saati tespit ettik fakat şoföre ulaşamadık.

araç içinde kardeşim cüzdanını bırakmış. kardeşimin bebeği pev hastası. 52 günlük ve ayağı alçıda. tedavisi için gerekli olan film çekimlerinin barkodları (haftaya olacak çekimler) cüzdanın içindeydi. bebeğin kimliği de o cüzdanın içinde.

insanlık namına esmer yağız delikanlı olarak aklımızda kalan şoför arkadaşın bizlere ulaşmasını acilen istemekteyiz. haftasonu olduğu için durak tespiti yapamıyoruz taksiciler odasından.

sözlükteki arkadaşlardan da bize yardımcı olmanızı istiyorum.

edit: öncelikle mesaj gönderen ve bilgi paylaşımında bulunan herkese çok teşekkür ederim. sorularınızın cevaplarına gelince;
    153 ü aradık ve cevap geldi. şoför ile irtibata geçilmiş, cüzdanın aracın içinde olmadığını söylemiş değişim sonrası direksiyona geçen şoför.
    taksici tanıdıklar değişim sonrası gelen şoföre ulaşmış ama o adam da 14:15 te aracı kurtköyde teslim aldığını söylemiş, halbuki biz 14:45 te koşuyolu ceviz ağacından indik araçtan, görüntülerde de var.
    kimlikleri iptal ettirdik nüfus müdürlüğünde.
    araca ait fotoğraflar gerçekte bindiğimiz araç ile aynı değil. bindiğimiz aracın görüntüsü twitter da bir zamanlar şikayet konusu olmuş araç ile aynıydı.

34 tbt 55

edit 2: şoförlerden biri ile görüştüm. 14:15 te aracın değişimini yaptığını ve diğer arkadaşının da benim anlattığım tipte olmadığını söylüyor. ya plakada sahtekarlık var ya da ben plakayı kamerada yanlış gördüm. yarın sabah tekrar inceleyeceğim görüntülerini. ceviz ağacı kamera kayıt odası pazartesi günü açılacağı için (pazar kapalıymış) başka mekanların kameralarını inceleyeceğim. herkese teşekkür ederim desteği için.
  • bir taksi plakası.

şoför cüzdanı görmemiş olsa gerek yoksa dönerdi diye düşünüyorum. yukarda kalsın bakalım.

edit: rovo adlı yazar şoförü bulmuş:

(bkz: #96470297)

ayrıca sanırım başlık sahibinin mesaj alımı çaylaklara kapalı. "isedikten sonra titreyen adam" nickli çaylak şahsın adını ve numarasını paylaşmış. başlık sahibine de mesaj attım.

herkese teşekkürler. dağılabiliriz.

büyüksün ekşi.
  • görmeyen kalmasın.
  • şoförü, cüzdanı görünce mutlaka dönecektir. ama olsun belki buranın da yardımı olur.

ekleme: minik yeğeninize geçmiş olsun. acil sifalar dilerim
  • bir trafik polisine gidip durumunu anlatsan,
    onlarda ellerinde olan cihazla baksalar veya merkezlerine bi haber etseler acaba plakadan
    araç sahibinin bilgilerine ulaşamazlar mı?

@ t soprano t isimli çaylak yazar kişisi aşağıda
    linki olan yerden taksiciye ulaşabileceğini iletti.
    http://www.iteo.org.tr/iletisim.html

taksicinin inkar etmesi halinde kamera ile kayıt edildiğini ve gerekirse şikayetçi olacağını
    belirtmesini söyledi.

bu arada adam sherlock çıktı (#96470297)
  • geçmişte kalmış bir plaka.
  • (bkz: up up up)
  • sol frame'de kalması gereken ticari taksi plakası.
  • civardaki taksi durakları aransa belki bulunabilecek.
    (bkz: up)
  • yukarı. her şeyin başı sağlık. hele ufacik bir çocuğun sağlığı ise her şeyden daha önemli. yukarı