• linkedin

kendisine 35 bin lira maaşı, özel sağlık sigortasını, yılda 13 maaşı, yılda 2 zammı, ayda 2 bin lira yakıt parasını ve günlük 75 tl sodexoyu hak gören delikanlıdır.

adam kendine değer biçmiş işinize gelirse diyor. umarım istediği işe ulaşır.

edit: “paylasimdan 6 gunden beri 30 bin goruntulenme ve 2bin arkadaslik talebi, onlarca is teklifi aldim. bir de ekşi sozlükte linkedin delikanlisi diye başlım açilip yuzlerce entry yapilmis. bu kadar ilgi cekecek bir paylasim oldugunu dusunmemistim. ilginize tesekkur ederim arkadaslar. naçizane fikrim, herkes bu sekilde paylasim yapip, baştan istedigi miktari vs kendi belirlerse, ezik tekliflerle karsilasmayiz diye dusunuyorum.”

diye yazmış arkadaş. aradığı işi bulmasında birazcık katkımız olduysa ne mutlu bize.
  • son derece siradan istekleri olan muhendistir. isine gelmeyen is teklifi yapmaz. siz bu kafayla devam edin.
  • olması gerekeni, herkesin yapması gerekeni yapmıştır. tebrik ederim.

bilginin, emeğin, tecrübenin her alana göre bir ederi vardır. arkadaş da benimkilerin ederi budur demiş. isteyen işe alır, istemeyen almaz.

açıkçası laf söylemek de kimseye düşmez. laf söylemek istiyorsanız onu, 3 kuruşa emek sömürü yapmak isteyen patronlara ya da 3 kuruşa çalışıp bir patronu zengin etmek isteyen aptallara söyleyeceksiniz.
  • 2000$ maaş isteyen 15 sene deneyimli yazılımcıdır. bu paranın da fazlasına yurtdışına freelance işi rahatça bulabilir, aynı zamanda piyasadan öğrendiğim kadarıyla kurumsal firmalardaki senior uzman maaşları da bu seviyeler civarında.
  • kendine "java mühendisi" diyen "kıdemli" insandır.
    aylık 2000$ istemesi kendi gerçeğini bildiğini göstermektedir.
  • tl ile maaş isteyen, her gün zam gelen yakıtı litre ile istemeyi akıl edemeyen vizyonsuz yazılımcı! madem bu kadar eşsiz ve kıymetlisin dolar-euro-gbp bazında ücret iste aslanım tl ne amk!
  • (bkz: rast gele)
  • 15 yıllık senior java developer için ki içerisinde oracle da var az bile istemiştir...
  • hakkını arayan ve bilgisini pazarlayan birisidir.

hakkını arayan insanlar batıyor değil mi size? siz kölelik yapıyorsanız herkes yapacak.

tanım: bataklıktan çıkanı aşağı çeken grubu rencide etmiş delikanlı. saygılar.
  • bence düşük bile isteyen delikanlıdır. siz açlığa talim yaşamayı tercih ediyor olabilirsiniz.

kaldı ki, serbest piyasada herkes istediği maaşı talep etmekte özgür. veren çıkarsa bize ne.

ben de iş görüşmelerim sonrasında çevremden "oha o kadar para mı istenir"i çok duydum. her defasında fazlasını bile verdiler. demek ki iş kendini bilmekten geçiyor.
hesabın var mı? giriş yap