• kopruden gecis icin istenen miktar olup o parayi verdim mi koprude 3 saat durup denizin ortasinda etrafi izlerim ki o da korfezi dolasmaya es deger olur.
  • hesaplayan adam geldi:

35 / 100 x 18 = 41,30 dolar o da 2,75 kurdan 113,57 tl köprü geçiş fiyatı.

mazotun litresi 3,85 tl

113,57 / 3,85= 29,5 litre mazot yapar. günümüzdeki çoğu dizel araba şehirdışında ortalama 4,5 litre kadar yakıt tüketiyor.

köprüden geçmeyip körfezi dolaşmak kaç kilometre bilmiyorum ama 29,5 litre mazotla 655 km yol yapabilirsiniz.

benzinliyi bilemiycem.

edit: visnevotka uyardı; benzinli araba ile de yaklaşık 450-500 km arası yol yapılabilirmiş o parayla*.

şu da begegnungen'in verdiği bilgi; kadıköy - antalya arası 699 km :))

https://www.google.com/…30.7133233!2d36.8968908!3e0
  • körfezi dolaşsan bu para kadar lpg harcayamazsın. 57 litre amk! (ortalama bir otomobille 57 litre lpg ile 700-750 km yaparsın)
  • arabam yokçular, arabam var ama oraya gitmiyorum ki zatenciler, o köprüden zaten geçmemciler, feribota binerimcilerden de alınır o para merak etmeyin. hangi köprü ya da tünel tam hatırlamıyorum. devlet, belirli bir sayıda araç geçer diye garanti veriyor şirkete. eğer belirlenen miktarın altında araç geçerse aradaki farkı devlet ödeyecek. yani herkese girecek o 35 dolar.
    bir de köprü bitince kullanılsın diye ido zam yapabilir ya da sefer sayısını düşürebilir.
  • doları 2.76'dan hesaplarsan 113.98 tl'dir.
  • nerden baksan iyi paradır.
  • devlet tarafından günde 40.000 geçiş garantisi verildiğnden arabası olanı da olmayanı da ilgilendirir.
  • bazı araçlarla sadece o köprüye verilecek parayla istanbul'dan herzamanki yollarla yalova'ya gidersin veya o parayla gitmen gereken yere uçak kullanarak gidebilirsin. paranız olsa bile verilmesi mantıksız miktardır.
    ha dersen benim çok acelem var veya o para bana koymaz seve seve ödeyebilirsin ama ben böyle uçuk bir miktarı sırf biraz erken gideyim diye vermem ayrıca vereceğim o parayla arabaya benzin koyup geze geze giderim.
    sanki köprüden geçirmiyorlar da arabayı uçağa yükleyip götürüyorlar.
  • ilgili haberde yer alan,

"reşit yılmaz da "ben her gün geliyorum. gelmesem duramıyorum. köprüyü görmeden duramıyorum." diye konuştu."

açıklaması yarmıştır.
hesabın var mı? giriş yap