şükela:  tümü | bugün
  • genelde pek olmayandır. zira 35 yaş üstü insanın doğru dürüst arkadaşı kalmış mıdır? önce ona bakmak lazım. bi keresinde kankalarla item al sat muhabbeti yaparken yan masada büyük olasılıkla 30-40 yaşlarda bi grup muhabbet ediyodu. işte "emeklilik primi ne kadar oldu? ", "senin sigorta kaçta başladı?", "arabanın müşüründendir o.. onu bi kontrol ettir" felan öff dinlerken ben bayıldım. eğer 30 da böyle şeyler konuşmak zorunda kalcaksam ben 30 lara gelmeden ölüyüm bari daha iyi.
  • çocuklar
    çocuklar
    çocuklar
    bekar arkadaşları çekiştirme
    çocuklar
  • robotik, birbirinin ayni, playstation ve instagram basinda hayatlarini surduren gofret beyinli ergen olmaktan iyidir.

35 yasinda degilim.
  • iş durumları
    çocuk
  • basligi acan ya gercek bir ergen ya da ici curumus birisi. yine oltaya gelip yaziyorum ya neyse. kendi cevremden ornek verecek olursam:
    -hatunlar/iliski durumu
    -mal patronlar/sonraki kariyer adimi
    -komedi filmleri/geyik
    -tatil plani
    -yatirim (doviz, bitcoin filan)

bizde cocugu olan ikide bir cocugunu anlatmaz hayatinda hicbir seyin onemi kalmamis gibi, zaten yarimizin da cocugu yok.
  • siyaset.

erkekler.

para.

kilolardan kurtulma yöntemleri.

bi de kıskandığımız ya da sinir olduğumuz bi kaç kadının hayatı.

bizde muhabbetlerin içeriği böyle. şimdi ben de "ölüyüm" mü ?
  • sevgili, eş, hoşlanırlan kimse, seks, işyeri dedikodusu, makyaj, alışveriş, ev işleri, memleket halleri, gelecek planları, son seyahat edilen yer, son okunan kitap, mesleki mevzular+öneriler, kendisiyle ilgili yeni keşfedilen bir şey, bir nevi kişisel gelişim, sağlık, spor... buraya kadar 20'lerin aynısı. ek olarak bebek, çocuk, doğmamış çocuk, doğması istenen ama eş adayı olmadığından doğamayan çocuk.

eklerim aklıma geldikçe.

ekleme editi: aynı ilgi alanına sahipse müzik, konser de konuşulur. sinema konuşmuyorum artık ama 20'lerindeki ilgisini aynen devam ettiren arkadaşlarım var, anlatırlarsa dinlerim.
  • azman cocuklarına dair gereksiz muhabbetleri.
  • is hayatinda yasanan genel durumlar, calisilan sirketteki gelismeler (satinalmalar, organizasyon yapisi degisiklikleri vs.), terfi, isyerinde yonetilen kisi sayisi ile ovunme (en gicik oldugum bu, cunku sidik yarisina donuyor), is degisiklikleri ve saglayacagi imkanlar,yeni alinacak ev, yatirim araclari, cocuk varsa ozel okullarin pahaliligi ve kucuk cocuklara ozgu sorunlar, cocuk yoksa tatil planlari (hahahaha), kapanis..
  • (bkz: kanada)