şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 35 yaşına gelmiş hala bekar olan kişi.gayet normaldir.şartlar elvermemiştir. yada evlenmek istemiyordur. bu durumdaki kişi evlenmesi için aile baskısı altındadır.her şeyden önemlisi kendi yaşıtı kişiler artık evlidir ve çoluk çocuğa karışmıştır.bırak kendi yaşıtını 10 yaş altı kişilerden bile hoşlanıp araştırsa bu kişilerin neredeyse tamamı evli çıkar.tek çare 15 yaş altı kişilere bakmaktır .bu da olası bir evlilikte ileride soruna yol açabileceğinden evlenme işini devamlı askıya alır.alır..alır..5-6 yıl önce,"bizim mahallede bir kız var onunla tanıştıralım seni" diyen kişiler bir süre sonra evlenmiş ve ayrılmış çocuksuz kişileri tavsiye etmeye başlarlar.40 yaşına geldiğinde hala bekarsa,evlenmiş ayrılmış ve çocuklu kişileri tavsiye etmeye başlarlar.eğer bu farazi kişi erkekse,hangi kızı beğense kız 1990 lı çıkar
 • çok güzel eş olur bunlardan. tabi az biraz düzgün bir insanlarsa. gözü çöplükte kalmaz mesela bunların, seni aldatmasından çok da korkmazsın. bilgi birikimi yüksektir, yerine göre davranmasını bilir. tek sorunları ince eleyip sık dokurlar. onca süre genellikle kendileri ile ilgilendikleri için, kendi denklerinde birini ararlar. o yaşlarda onu bulmak da zordur ama.
 • kadinlarda "otuzumdan once evlenmezsem olecegim hastaligi" oldugu icin genelde erkek oldugunuz manasina gelir. bir erkek olarak da 35 yasinda bekar olmak demek yasitinla uzun sureli iliski yasayamamak demek haliyle mecburen boyle 25 filan yaslarinda hatunlarla sevgili olmak zorunda kaliyorsan tamamen mecburiyetten valla. yasitin soyle efendi bi hatunla bekar bekar takilabilsen ne guzel evde otur film izle filan 25 yasinda kizla oraya buraya kostur dur.. the things we do for sex.

  (bkz: kadınların otuzundan önce evlenme zorunluluğu)
 • (bkz: muhtesem)
 • en iyi ihtimalle 37 yaşındayken çocuk sahibi olmak demektir. tabii çocuk isteniyorsa. gerçekten kötü. çocuk 13 yaşına bastığında sen 50 yaşında olacaksın.
 • 35 ine 3 5 ayı kalan bir kız arkadaşım var kendisi öğretmen ve bekar,sürekli evlenme çabası içinde yakında erkek sinek görse benimle evlenirmisin diyecek.geçenlerde spora yazıldığını bile söyledi sebebinin ne olduğunu varın siz düşünün....
 • millete derttir.
  evli çiftler, seni de baş göz etme çabasına girer. evli kadınlar için çoğunlukla potansiyel tehlike olarak görülürsün. erkekler ya yanlış anlaşılır diye rahat edemez yanında, ya da rahattırlar ama amaçları başka. anan baban birilerini bulmaya çalışır, arkadaşların kendileri ile "evlilik ve çocuk" konulu sohbetler edebilmen için seni birini bulmaya ikna etmeye çalışır.
  iş yerine gelirsen, bekarsan her daim çalışmak için müsaitsindir. bu iyi olan kısmı. bu yaşta bekar olmanı, sorunlu olmana bağlarlar. haklarında kötü konuşmak çok kolaydır; "evde kalmış" lafı en hafiflerinden biridir. herkes "neden evlenmedin?" diye sormayı normal görür, ama kimse evli olan bir iş arkadaşına "neden evlendin?" diye sormaz. iş arkadaşları ile planlar yapılır ama aile olmadığın için sen, genelde dahil edilmezsin.
  hele de yanlız yaşıyorsan, çılgın gece alemlerinde sabahlara kadar eğleniyorsun sanırlar (sen işten eve gidebildiğine şükrederken mesai sonrası).
  bazıları özel hayatınızda birden fazla insan olabileceğini bile düşünebilirler. ama net olan bir şey var ise kesin sorunlusun!
  yalnızlık kolay değil, ama sırf evli olmak için evlenmek de saçma. insan tek başına hayattan mutlu değilse, kimi mutlu edebilir ki aslında?
  35 yaş olması hayatının önceliğinin "bir an önce birini bulmak" olması anlamına gelmiyor.
  eyy okurlar; normal insanlarız. kimsenin korkması gereken biri olmadığı gibi, yaş nedeni ile yalnızlık başımıza da vurmadı, aranmıyoruz.
  her insan gibi, işe gidip eve dönüyor, yemek yapıp yiyip uyuyoruz. para kazanıp hayatımızı devam ettirmeye çalışıyoruz.
  lütfen genelleme yapmayın, lütfen sınıflandırma da yapmayın. bu yaşta yalnız olmak demek, kör topal demeden birini bulmaya çalışmak ya da yollu olmak ya da başkalarının mutluluklarına engel olmak demek değil. korkulması gereken insan ya da kolay lokma (daha masum nasıl anlatılır bu mevzu bilemiyorum) değiliz.
  sadece bizi kendi halimize bırakın.
 • kıyak bir hayatı olduğunun göstergesidir.