şükela:  tümü | bugün
 • kocamustafapaşa - balat arası yolcu taşıyan otobüs hattı. hep iett otobüsü vardır bu hatta. halk otobüsü yoktur, çünkü çok seyrek bir sefer durumu vardır. neredeyse saatte bir çıkar otobüsleri yola ve 21.30'dan sonra da biter mesaisi.

  genelde balat yönünden gidenlerde, vakti bol olup da sallana sallana gitmek istemek ve tam duraktan çıkış saatine denk gelmek durumu hakimdir.
 • bir dönem bu hattın ismi kocamustafapaşa-küçükmustafapaşa idi, sonra balat'a çevirdiler. espri anlayışı gelişmiş bir müdürün uygulamaya koyduğu bir hat olarak düşünürdüm hep.
 • ekseriyetle 29 mayıs özel , vakıf gureba , çapa , haseki ,cerrahpaşa ,samatya devlet hastahanesi hastahanelerine giden ihtiyar yolcuları taşıyan , nam-ı diğer 'hastahane otobüsü' otobüs hattıdır.en yoğun seferleri saatte 1 olmak üzere , yokuş çıkmayı sevmeyen insanlara hareket saatlerini ezberleten bir hattır. gelişiyle verilen sözleri unutturma ,1 aylık planları piç etme gibi maharetleri vardır.
 • hayvanların şoförlük yaptığı sadece özel halk otobüsleri'nin çalıştığı ve bunların garip bir şekilde midibüs'lerden oluştuğu hat.
  ha neden şoförleri hayvan derseniz eğer sığır oğlu sığırlar duraklarda durmuyor kafalarına göre yolcu alıyorlar. özellikle de kızılelma caddesi fıkdıkzade durağında, ulan sabah 7'de yağmur altında durakta dikilen altı öğrencinin amacı ne olabilir şehir ayıları ? ve durum istisnasız olarak sürekli böyle, devamlı kullananlar iyi bilir. sırf ben altı kez şikayet ettim bir değişiklik yok.
 • ücretsiz kart basan 65 yaş üstü servisi. şu an görüyorum ki ücret ödeyen tek kişi benim.
 • bu nasil bir psikopat hat lan gecen gün yolum düştü yine bindim de felaket tuhaf bir güzergahı var. 21 yıldır paşada ikamet ediyorum 3 kere falan binmisimdir. sen balattan çık oradan karagumruge vur salla kendini edirnekapıya, cık oradan pazartekkeye dolan tak paşaya gel.
  vay amk tuhaf bi olay ama bayağı iş görüyor. bize de tebrik edip saygı duymak düşer, saygılar efenim :))
 • hiçbir zaman boş olmayan, genellikle yaşlı insanların tercih ettiği bir otobüs hattı. bu otobüse bindiğimde etrafıma bakıyorum ve ücret ödeyen neredeyse tek insanın ben olduğum gerçeğiyle yüzleşiyorum. ama doluluğu bir kenara bırakırsak, otobüsün güzergahı gerçekten kaliteli. genellikle çoğu insan kocamustafapaşadan balata veya karagümrüğe gitmek için bu hattı kullanıyor.
 • toplu taşıma yolculuğu tarihinin en garip olaylarının meydana geldiği hat.
  genellikle yaşlı ağırlıklı bir nüfus mevcut otobüslerde.

  lise yıllarında bir kere arkadaşımla beraber spor a.ş'ye giderken hatta yolculuk ettiğim sırada otobüse binmeye çalışan engelli biri konuşamadığından şoför tarafından deli sanılıp otobüse alınmıyordu daha sonra yaşlılar ayaklandı söylendi,
  engelli kişi el hareketleriyle tepkisini dile getirdikten sonra bindi araca, otobüs dönerken yola girmek için polis aracı geçtiği sırada bir teyze ve bir kadın camı açıp "imdat poliiiis, deli vaar, canımız tehlikede" gibi sözlerle, çirkef ses tonuyla otobüsün camından dışarıya bağırdı diğer içindeki bazı vatandaşlar susturmaya çalıştı.
  tabii bu sırada inanılmaz şaşkınlık içinde adeta oyun kurucu görevini üstlenen şoförün ve teyzenin yoktan sorun var etmesini, hangi boyutlara getirdiklerini hayretle izliyoruz, neyse ki polis duymadı arabanın içinde ve olay kapandı.
  otobüse binerken de arkadaşıma bu sefer ne olacak diye bahsetmiştim her gittiğimde
  böyle bir şey ile karşılaşmam mı tesadüf yoksa hattın özelliği mi bu çözemedim daha öncesinde birkaç şey daha yaşamıştım çünkü.
  ayrıca yaşlılar sizden zorla yeri alır, sanırım yönetim onların elinde bu hatta, yaşlı başkanlık sistemi var tek sözü ile kaldırıyorlar az sayıda olan gençleri.*

  özetle psikolojik analiz yapılabilecek esrarengiz olayların birden vuku bulduğu hat.