• bir dönem bu hattın ismi kocamustafapaşa-küçükmustafapaşa idi, sonra balat'a çevirdiler. espri anlayışı gelişmiş bir müdürün uygulamaya koyduğu bir hat olarak düşünürdüm hep.
  • kocamustafapaşa - balat arası yolcu taşıyan otobüs hattı. hep iett otobüsü vardır bu hatta. halk otobüsü yoktur, çünkü çok seyrek bir sefer durumu vardır. neredeyse saatte bir çıkar otobüsleri yola ve 21.30'dan sonra da biter mesaisi.

genelde balat yönünden gidenlerde, vakti bol olup da sallana sallana gitmek istemek ve tam duraktan çıkış saatine denk gelmek durumu hakimdir.
  • bu nasil bir psikopat hat lan gecen gün yolum düştü yine bindim de felaket tuhaf bir güzergahı var. 21 yıldır paşada ikamet ediyorum 3 kere falan binmisimdir. sen balattan çık oradan karagumruge vur salla kendini edirnekapıya, cık oradan pazartekkeye dolan tak paşaya gel.
    vay amk tuhaf bi olay ama bayağı iş görüyor. bize de tebrik edip saygı duymak düşer, saygılar efenim :))
  • hiçbir zaman boş olmayan, genellikle yaşlı insanların tercih ettiği bir otobüs hattı. bu otobüse bindiğimde etrafıma bakıyorum ve ücret ödeyen neredeyse tek insanın ben olduğum gerçeğiyle yüzleşiyorum. ama doluluğu bir kenara bırakırsak, otobüsün güzergahı gerçekten kaliteli. genellikle çoğu insan kocamustafapaşadan balata veya karagümrüğe gitmek için bu hattı kullanıyor.
  • hayvanların şoförlük yaptığı sadece özel halk otobüsleri'nin çalıştığı ve bunların garip bir şekilde midibüs'lerden oluştuğu hat.
    ha neden şoförleri hayvan derseniz eğer sığır oğlu sığırlar duraklarda durmuyor kafalarına göre yolcu alıyorlar. özellikle de kızılelma caddesi fıkdıkzade durağında, ulan sabah 7'de yağmur altında durakta dikilen altı öğrencinin amacı ne olabilir şehir ayıları ? ve durum istisnasız olarak sürekli böyle, devamlı kullananlar iyi bilir. sırf ben altı kez şikayet ettim bir değişiklik yok.
  • ekseriyetle 29 mayıs özel , vakıf gureba , çapa , haseki ,cerrahpaşa ,samatya devlet hastahanesi hastahanelerine giden ihtiyar yolcuları taşıyan , nam-ı diğer 'hastahane otobüsü' otobüs hattıdır.en yoğun seferleri saatte 1 olmak üzere , yokuş çıkmayı sevmeyen insanlara hareket saatlerini ezberleten bir hattır. gelişiyle verilen sözleri unutturma ,1 aylık planları piç etme gibi maharetleri vardır.
hesabın var mı? giriş yap