şükela:  tümü | bugün
  • şalteri 36 saatliğine kapalı durumda tutmak.
    haftasonu planı olmadıkca yada ufak çaplı alkol komasına girilince yapılabilen eylemsizlik.
    kimilerine göre hayattan fazla beklentisi olmayan insanlar için depresyon belirtisidir.

(bkz: bezgin)
  • depresyon sebebidir. ya da sonucudur.
  • uyanıldığında baş ağrısı çekmek neredeyse kesindir. bir zamanlar -ergenlik zamanları- 28 saat görmüşlüğüm vardır. 36 saat uyuyabilen insana saygım sonsuz.
  • üniversitede okurken bir kez başıma gelen olaydır.cumartesi gecesi yatıp pazartesi öğleden sonra uyanmıştım. görgü tanıklarına göre arada bir kez kalkıp çiş yapmışım
  • aslında tam olarak 40 saate yakın uyumak olarak yazmak isterdim de çevresel faktörler engel oldu.

yorgunluk ve kış saati uygulamasının da etkisiyle arada sırada denk geldiğim vesınıfta kalmama sebep verecek olay galiba. bir süredir okuldan döner döner uyuyordum çünkü uykum ağır olduğu için uyanmıyor ve devamsızlığımı sıkıntıya sokuyordum. uyandığımda da önce saate bakıp sonra da havaya bakıyordum. pazar gece 5-6 arası uyudum. pazartesi akşam 6ya doğru kalkıp okula gitmeye hazırlanırken oda arkadaşımın oğlum akşam oldu ne okulu demesiyle geri dönüp tekrar yattım. bugün 6.45'te uyandığımda havanın hala karanlık olmasından dolayı da 1 saat bile uyuyamadığımı düşünüp o sinirle geri yattım taa ki aynı ev arkadaşımın yarım saat önce kalk oğlum okula geç kaldın diye uyandırıp okuluna gidesiye kadar.

sinirlerim bozuk sözlük bu olaya bi türlü uyutmuyorlar.

uyuma türkiye'm uyuma.
  • depresyon belirtisidir, git doktora görün.