şükela:  tümü | bugün
  • evde kalmış salak erkektir yani ben. 1980 doğumluyum ve bekarım. çalıştığım kurumda bir kıza aşığım. hem de sırılsıklam aşığım. rüyalarıma giriyor uyuduğımda. kız güzel sayılabilecek bir kız. benden 1 yaş küçük. o da bekar. ama alımlı ve havalı. benim gibi 2 derece miyop astigmat olup gözlük kullanan, tepesindeki saçları dökülmüş (yani kayak pisti ortaya çıkmış)ve hatta balıketi sayılabilecek bir adamı ne yapsın?başına bela mı etsin?

bizim kızlara (mühendis bayan arkadaşlara) konuyu açtım. o kıza aşık olduğumu söyledim. çünkü bizim kızlar o dediğim kızla sıkı dost. onlarında bir fikri olur diye bir konuştum. kızlar bana erkek arkadaşı olduğunu söyledi. ama gönlüm ferman dinlemiyor. halen o kıza aşığım.

inanın durum o kadar kötü ki. insanlar utanmasa dişi sineği size yakıştıracaklar. işim gereği vatandaşla muhattap olmamız gerekiyor. bazen o gelenler haliyle bayanlar oluyor. hemen biri çıkıp "bak ne güzel kız tam senlik, yaşın geçmiş vakit kaybetme" diyor. yani abilerime göre tanımadığım etmediğim kıza, gidip arkadaşlık teklif edip sonrada evlenecekmişim. bak sen. kafama çantayı yemezsem iyidir.

kiminizin "ohaa, yuhh artık,çüşş" dediğinizi duyar gibiyim.
  • ohaa, yuhh artık,çüşş
  • o ben de olabilirdim ama ucundan dönüyorum sanırım. hatun nikaha gelmezse veya nikahta hayır derse tamamdır bu iş. gelişmelerden haberdar ederim öptüm
  • allah kimseyi o hale düşürmesin. çok berbat bir durum. arkadaşlarımı görüyorum hepsi evli çocukları var. onları baktıkça o kadar imreniyorum ki. mutlu bir aile, sevgi dolu bir eş ve sağlıklı güzel çocuklar sadece ve sadece hayal benim için. bende elimden gelen en iyi şeyi yapıyorum :" kadıköy-moda sahilinde bir bankta oturup ağlamak. yada evime gidip ağlamak."

annem babam ve kardeşim, aynı şehirde olmasak bile yanımdalar ve hayattalar. allah beni onlardan önce alsın yanına inşallah. ailem olmadan nasıl yaşarım bilmiyorum.:(
  • evlenmek için insanın ya deli yada zengin olması gerektiğini düşünen birisi olarak sanırım olacağım kişidir. sadece 4 yılım kaldı.
  • evlendim boşandım... çocuğu da yaptım. mis şimdi tek tabanca takılıyorum.

bu arada "bayan ne olm" tabi kalırsın....
  • dusman basina dedigim durum
  • benim. evli insanların haline bakıyorum çok şükür diyorum.
  • 10 yılım kalmış erkek modeli. evlenen ve çocuk yapan insanlara imrenme aşamasına henüz gelemedim şuan cesaretlerine hayranlık aşamasındayım ben ki kendini hayatına zor sığdıran biriyim, bu insanlar nasıl koca bir aileyi sığdırabiliyorlar hayatlarına anlamış değilim, tebrik etmem bundan.
    ayrıca konu dönüp dolaşıp çocuk yapmaya geliyor evlendiğinde, bencil insanlar nasıl çocuk yapıp hayatlarını ona adayabilirler, imkansız bişi bu. kaldı ki türkiye'de doğan çocuk bana ilerde ana avrat sövmez mi? allah belanı versin niye doğurdun lan beni demez mi? haksız da değil derse.
    çalışan insanın zaten kendine ayırabildiği vakit 3-4 saat iken bir de evlenip bu saati 1-2 ye indirirsek ben kafayı yerim yeminle kaçar giderim.
    tüm bu veriler eşliğinde gelecekte evlilik benim için mümkün görünmüyor. evlenebilen arkadaşları tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.
  • rahat mı batıyor, kıymetini bil bekarlığının.