şükela:  tümü | bugün
  • şubat 15'e kadar başvurularını yapıp sevk tehiri işlemlerini başlatmakla bu yola ilk adımını atacak, mayıs 2016 da askere gidecek olan sözlük yazarlarıdır.

bendeniz kasım 2016'ya kadar tecilim bulunmakla beraber, askerliği henüz tamamlamamış olmanın er kişinin önüne çıkarttığı zorluklardan bunalıp, yeter artık çıksın aradan diyerek erken sevk işlemlerine girişmeye karar vermiş bulunmaktayım.

zorunlu askerlik vb. başlıklar üzerine yazılabilecek çok şey var, ülkenin durumu ortada, yakın çevrenin "bu dönemde gitme" telkinlerine maalesef, dün de böyleydi yarın da pek farklı olmayacak diyerek kendimi avutmaya çalışıyorum. kasıma kadar iş bulamayıp evde yatarak çürümektense, 6 ay oralarda çürüyelim diyerek ilk adımı attım bakalım hayırlısı.

umarım herkes için olabilecek en rahat askerlik dönemi olur.
  • kastamonu ve erzurum'a gidecekler yeşillendirebilir.
  • gidip ebesinin örekesini görecek olan yeni dönem askerlerdir. her gün sabah 6 da kalkıp 300 kişiyle aynı tuvalete girdiğinizde, ne halt yediğinizi ve çaresizli dibine kadar hissedeceksiniz. sayılı günün çabuk geçmediği tek yerdir askerlik.
  • zamanın ne kadar çabuk geçtiğini hatırlatırlar.

(bkz: 263. dönem yedek subay sınav sonuçları)
  • 361. dönem askerliğini yapmakta olan biri olarak, gelmeyin derim dostlar. gencliginize, kaybedeceginiz zamana yazik. tam bir turkiye mozaiği askerlik eglenceli yanlari da yok değil ama gelmeyin. beni dinlemeyip, giderseniz kapidan girdikten 1 hafta sonra bok vardi geldim demeye basladiginizda beni hatirlayiniz. (bkz: tecrube konuşuyor)

edit: safak yazmayi unutmusum. $-> 90 ;)

edit2: $-> 30
  • adettendir.
    (bkz: ben mi gideyim)
  • acemi kastamonu, usta birlik diyarbakır'a gidecek olan jandarmaların yeşillendirmesi gereken olay.
  • seçim ve sınıflandırma sonuçları 22 nisan 2016, saat 10.30 itibariyle e-devlet'ten açıklanacak olan yazarlar grubu.

kaynak