şükela:  tümü | bugün soru sor
 • avrupa konutlari tem ile kabatas arasinda calisan tem uzerinden giden ekspres bir iett otobusu. arac olarak her zaman cift katli otobus kullanilir, 3 tl ucreti vardir. guncel sefer saatlerine suradan ulasilabilir.
  yolcularin buyuk bir kismi gazi mahallesi girisindeki durakta iner. en cok yolcunun bindigi durak 4. leventtir.
 • 4 araçtan müteşekkil bu hat avrupa konutları tem'in kurulmasıyla oluşturuldu. ilkin mecidiyeköy-a.konutları, sonra kabataş-a.konutları iken 3 gün evvel beşiktaş-yunus emre mahallesi hattına dönüştü. binmesi 295 kuruştur, aylık akbil geçer. fakat ö.h.o. olduğundan aktarma yapılmaz.
 • aylık akbilim olmasından kalan alışkanlıkla bugün bindiğim, ve "zaten tek bilet, aktarma da var 40 kuruştur ya" diyerek 3-4 durak için 2,95 ödettiren iett otobüs hattı. ben aylık akbilim varken bu otobüsü zincirlikuyu karambolünden kurtulup, rahat rahat 4. levent'e gidip oradan devam etmek için kullanıyordum be, hey gidi.

  ben seni yazdım. ben seni yazdım olum.
 • iett'nin yunus emre mahallesi-beşiktaş hattıdır.
  hattın önemi tem otoyolunu kullanarak avrupa konutları'nın önünden geçmesidir
  otobüsleri çift katlıdır.sabah saatleri ve akşam dönüş saatleri oldukça yoğundur,hatta o kadar yoğundur ki otobüsün altının yerlere sürttüğünü karaya oturan bir gemi gibi tem otoyolunda kızaklayarak durduğuna şahit oldum.
  sürücü kafasına göre istediği kadar tıka basa dolduruyor
  insan hayatı hiçe sayılıyor,yakın bir zamanda ölümcül bir kazanın olması bu durumda kaçınılmaz görünüyor
  bu durumu anlatmak için aradığımız yetkililer ise bu hat üzerinde çalışmaların devam ettiğini, sorunun çözüleceğini belirtiyor
  inşallah kimsenin canı yanmadan otobüs sayısı arttırılır ve sorunlar çözülür
 • iki farklı son durağı olan otobüs.

  (bkz: avrupa konutları tem)

  (bkz: yunus emre mahallesi)
 • son durağı yine değişmiş biraz daha ötelenerek mescid-i selam'a gelmiştir.

  artık beşiktaş - mescid-i selam hattıdır. böyle böyle altı aya kalmaz arnavutköy'e varır son durağı.
 • daha geçen ay cebeciye uzatılmıştı ama mescit-i selam a da gidiyordu. şimdi resmiyete dökmüşler. topkapı-habibler tramvay hattına da mescidiselam tramvayı densin diye habibler durağını yıllardır yapmıyorlar zaten

  işte bunlar hep medrese, tekke ve zaviye özlemi
 • iett'nin sultangazi'de oturanları nihayet adam yerine koyarak sefer saatlerini sıklaştırmış ve hattı mescidi selam'a kadar uzatmıştır. saat 23.00 dan sonra da seferin olması ve tem den gitmesi yillardir cektigimiz yol çilesini bir nebze azaltmış olan hattır.
 • 20 dakikalık mesafeye 3.30 liralık ücret tarifesi olan, saat 16.30- 20.00 arası insanların balık istifi yolculuk yaptığı, 17.00 dan sonra sanayi mahallesi ve sayrantepe duraklarına 21.00 a kadar girmeden geçen otobüsleri olan hattır. otobüs şoförleri ise canı istediğinde durağa girmeyen, yolculara küfretme hakkını kendinde gören, beyzbol sopasıyla camdan atlayıp tem'in ortasında başka sürücülerle kavga edebilen varlıklardır. bugün 4.levent durağında beş otobüsü, yaklaşık 200 kişinin yoldan çevirip kenara çekmesi ve 17.30 dan 20.00 kadar hareket etmelerini engellemeleri üzerine iett yetkililerinin gelip bu sorunları çözeceklerine dair sözler vererek insanları ikna etme çabaları görülmeye değerdi. bu sorunlardan ilk kez haberdar oluyormuş gibi davranmalarıysa değme oyunculara taş çıkartacak bir performans örneğiydi.
 • her gün içindekilere değişik sorunlar yaşatan otobüsün kısa adıdır. çift katlı olan bu otobüsler her gün değişik problemlerle yolcularını taşımaktadır. altı üstten, üstü alttan bağımsız olan bu otobüslerin sayısının arttırılması veya sefer saatlerinde değişiklik yapılması gerekmektedir. halk isyanda, yönetimdekiler uyuyor. bir gün araba çökebilir. benden söylemesi efenim.