şükela:  tümü | bugün soru sor
 • festival bu yıl, 6-17 nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
 • bu sene 6-17 nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivallerin göz bebeği.

  bugün itibari ile festival mekânları belli olmuştur.!

  100'den fazla film gösteriminde bize kapılarını açacak sinemalar atlas sineması, beyoğlu sineması, pera müzesi, nişantaşı cinemaximum city's, rexx sineması ve kadıköy sineması olacak. biletler ise 24 mart'ta satışta!

  bu yıl yenilenerek açılan ve beyoğlu'na hareket getiren ''yapı kredi kültür sanat'' 37. istanbul film festivali'nin festival merkezi olacak. basın buluşmaları, sektör görüşmeleri, festival sohbetleri, seminer ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapacak merkez, festivalin kalbi olacak.

  festivali anadolu yakasında takip eden sinemaseverler hiç kuşku yok ki rexx'in yanında kadıköy sineması'nı görünce havalara uçmuşlardır. anadolu yakasında oturanlar için bir alternatifin daha olması festivali çok daha cazip hale getirecektir. mart ayının 10-15'i gibi de büyük ihtimal program ve çizelge açıklandı mı bizleri tatlı bir telaş saracak ve kendimizi festival heyecanının içinde bulacağız bir anda.
 • festival kataloğu açıklanmıştır.

  çizelge
 • film tavsiyelerine açık olduğum festivaldir.
 • yani çok özür diliyorum ama artık dayanıyorum!
  gideceği filmleri bile araştırmak istemeyen, bunun yerine "film tavsiyeleri gönderin" diyen insanlar var yalebbi!
  böyle düşünüyorsanız bile yazmayın saçma sapan şeylerinizi, zaten birkaç saate kadar insanlar hangi filme gideceklerini yazmaya başlayacaklar, çünkü festivale dair en keyifli anlardan biri de gidilecek filmleri seçmek ve onları kendi programına uyarlamaktır!
  şu zevki bile yaşamak istemiyorsanız (evet, hı hı, çok meşgulsünüz, hı hı, evet vaktiniz yok, hı hı, tabii tabii, muhakkak, anlıyorum, vaktiniz yok.) film filan izlemeyin bence.
  herkesin zevki kendine!
 • yani çok özür diliyorum ama artık dayanıyorum! hangi ara ülkede bu denli hiçbir boka tahammülü kalmayan insanlar türedi. yahu adam alt tarafı film tavsiyesi istemiş ne var bunda.
 • bazen güzel şeylerde oluyor ya hani, bu da öyle bir şey... didiklemek için bile heyecanlıyım.
 • festival kataloğu diye bütün interneti sitelerine yüklemişler sanırım. çözünürlüğü biraz düşürün lütfen.

  ayrıca çok basit bir tavsiye isteğinde bulunanları hemen "akjshdklajshdalksj" diye lince başlayan kişilere de bir şey demiyorum. bu kadar tahammülsüz kişilere sanırım yol bile sorulmaz. "gidin haritalara bakın bik bik bik" derler. he canım he.

  neyse. güzel şeyler oluyor, evet. nefes alabileceğimiz bir başka etkinliktir efendim.