şükela:  tümü | bugün
  • kasım 2019 celbinde askere gidecek yazarlardır.
  • kasım ayında dahil olacağım yazarlar. haziranın ilk haftası şubeden yaptırdım işlemleri. yedek subaylık veya 6 ay fark etmez açıkçası takılmıyorum hangisinin çıkacağına kendi kendimle istanbul dışında bir yerde başbaşa kalmak iyi gelir umarım.
  • halihazırda avukatlık yapıyorum ve askere kasım celbinde uzun dönem gitmek istiyordum. uzun dönem gitmek benim için önemli. bugün gördüğüm habere göre yedek subaylık için son başvuru dünmüş. ben 31 ağustos sanıyordum. fakat e-devlet üzerinden hala tercih yapılıyor uzun-kısa diye. ben şimdi 6 ay mı gitmek zorundayım bilgi verecek birisi var ise çok memnun olurum.
  • bodoslama dalacağım dönem. yedek subaylık için yoklamanın son günlerini bekliyorum. varsa başka tüyo bilen suser arkadaşlar yeşillendirebilir.
  • yedek ast. olarak başvurduğum celp dönemidir. çıksın ya da çıkmasın, öyle ya da böyle gideceğim celp dönemidir.
  • aralarında bulunduğum grup. 2000'lilerle askerlik yapacak olmaktan gurur duyuyorum. aklımı sikeyim.

yüksek lisans tecilini bozup gidiyorum. e-devletten hizmet tercihi yaptım. bir gün sonra "sınıf ve tertibat bekleniyor" yazdı. şubeyi aradım bugün "gelmene bile gerek yok şubeye, kasımda askerlik başkadır" dedi.
  • gitmek için başvurduğum dönemdir.yedek subaylık ve yedek astsubaylık tercihini evet olarak işaretledim.