şükela:  tümü | bugün soru sor
 • demirören holdingtir.
  (bkz: su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim)

  haber

  sahibi olduğu bazı medya kuruluşlarını 916 milyon dolara satan doğan grubu dövizdeki yükselişle büyük kazanç elde etti.

  doğan grubu sahibi olduğu doğan gazetecilik (posta – fanatik), hürriyet gazetecilik ve matbaacılık, doğan tv holding (kanal d, cnn türk), doğan haber ajansı, doğan dağıtım satış pazarlama, doğan internet yayıncılığı ve yatırım, doğan media ınternational gmbh ve mozaik iletişim hizmetleri'ndeki paylarının tamamını demirören grubu'na sattığını 6 nisan 2018 günü kamuyu aydınlatma platformu'nda duyurdu.

  4.05’den 4.46’ya
  satışı ve devri işlemlerinin toplam tutarı 916 milyon dolar açıklandı. 50 milyon dolar kapora veren demirörenler ilk etapta 228 milyon dolar kısmı yatırdı, hisse satış ve devir işleminin tamamlanmasının ardından kalan miktarı transfer etti.

  satış sözleşmesi imzalandığı gün merkez bankası dolar alış kurunun 4,0527 tl seviyesinde olması dikkate alındığında doğan holding medya şirketlerini 3 milyar 713 milyon 273 bin liraya satmıştı.

  aradan geçen 38 günlük sürede bugün dolar kurunun 4.4626 ile rekor seviyeyi görmesiyle doğan grubu büyük döviz kazancı elde etti. satıştan elde ettiği gelir 4 milyar 87 milyon 741 bin liraya çıkan doğan holding'in söz konusu dönemde kur farkından kazancı 375 milyon 468 bin lira oldu. ziraat bankası’ndan aldığı krediyle medya kuruluşlarını satın alan demirörenler’in ise ödeyeceği fatura da bu miktarda kabarmış oldu.
 • onların zararını kamu bankaları yoluyla vatandaş ödeyeceği için bu seferlik su veren itfaiyenin hortumuna hallenmesek iyi olacak.
 • kuru sabitlemişlerdir heralde sen sıkma canını.
 • "ödeyeceği fatura"kısmından sonrasını okumadım.
 • (bkz: gelecek sözleşmeleri)
  (bkz: vadeli işlem ve opsiyon piyasası)

  ülkede durum bu halde iken işini sağlama almayacaklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.