şükela:  tümü | bugün
  • 2-10 kasım 2019 tarihleri arasında tüyap fuar ve kongre merkezi'nde gerçekleşecek olan fuardır.

muhakkak ki tekrar ziyaretçi sayısı ve okuma oranı endeksi tutulacaktır.

ne olursa olsun dört gözle beklediğim tek fuardır. listelerimi yaptım, doldurmak üzere bavulumu hazırladım, paramı ayırdım. düğününü bekleyen genç kızlar gibi fuarı bekliyorum.
  • fuarın bu seneki teması "edebiyatımızda 50 kuşağı"

bu temaya uygun olarak sinemada, edebiyatta, tiyatroda, şiirde, yayıncılıkta, öykücülükte 50 kuşağı konulu paneller ve söyleşiler düzenlenecek. imza günlerine, panel ve söyleşi günlerine dair bir etkinlik planı daha göremedim, sanırım daha yayımlanmadı.

merakla beklemekteyiz.
  • bu sene adnan özyalçıner'in onur yazarı olduğu kitap fuarıdır. 2010'dan bu yana her yıl düzenli olarak giderim. daha ucuz olduğu için kitap alışverişimin büyük bir kısmını internet üzerinden yapmama rağmen burayı gezmek, kitapları incelemek ve yazarlarla buluşmak hoşuma gidiyor. sırf bu fuar yüzünden kasım ayının gelmesini iple çekiyorum. fuarı gezmeye sanat galerisi bölümünden başlamanız tavsiye edilir. burası için ekstra bir ücret talep edilmiyor ve her sene oldukça zengin içeriğe sahip oluyor. burayı yorgun bir şekilde elinizde poşet poşet kitaplar varken değil de, ilk etapta ziyaret etmek daha doğru olur.