şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içişleri bakanı soylu'nun açıklamasında geçen ifade.

  tam hali şu şekilde: "benim ülkemde 380 bin (suriyeli) çocuk doğdu. allah izin verse de meclis de yardımcı olsa, keşke bu 380 bin çocuğu doğar doğmaz türkiye cumhuriyeti vatandaşı yapsak".

  https://tr.sputniknews.com/…cocugu-vatandas-yapsak/
 • bu ülkeye seksenlerde bulgaristan türkleri geldi. vatandaş oldular. -askerlik- yaptılar, iş kurdular, işçi oldular. haberlere çıkmadı, hırsızlık yapmadı, kimsenin karısına-kızına yan gözle bakmadılar.
  bu ülkeye 50 ve 60`larda batı trakya türkleri geldi. vatandaş oldu, askerlik yaptılar ki o zamanlar askerlik 2 ila 4 sene. iş kurdular, işçi oldular, kimse ile olay çıkarmadılar. vergilerini çatır çatır ödediler, emeklilik günü gelince babayı aldılar... tıpkı dedem gibi.

  bu ibneler 2010`lar ülkeye geldi, vergi ödemedi, askerlik yapmadı, gasp - hırsızlık yaptılar, tecavüz ettiler. karı- kız diye ayırmadan herkese yan gözle baktılar ve çocuk yaptılar. birde vatandaş olacaklar.

  yakışır lan bize, vallahi yakışır, billahi yakışır.
 • biz gelecek kaygısından mevcut halimizle çocuk yapma fikrine iyice yabancılaşalım, sözde savaştan kaçan, bayram için memleketine tatile giden suriyeli mantar gibi çoğaldığı için ödüllendirilsin...

  insanın özünde iyilik yapmak olmayınca nerede duracağını da bilemiyor işte, yabancısı çünkü, bünye kabul etmeyince böyle dışa vuruyor.
 • yapalım ,hepsini yapalım , durduğumuz hata , alayını yapalım , geç bile kalındı, daha çok yapalım, yarın hemen başlayalım.
 • kendi ülkesindeki çocuk işçi sorununu çözen, kendi çocuklarının eğitim, barınma ve bunun gibi ihtiyaçlarını karşılayan bakan beyanı. bence tüm suriyelilere vatandaşlık verilsin. siz de kurtulun biz de.
 • katılıyorum. türkler bu ülkede suriyelilerin önündeki engeldir. hepimiz siktirip gidelim, böylece bütün suriyeliler rahat etsin.

  etnik kimliğin ağzına sıçtılar yetmedi üzerine tüy dikmek için uğraşıyorlar.
 • mültecileri vasıflarına ayırmadan böyle çıkışlar yapan, geçici olduğu söylenirken hiçbir inceleme/takibe tabi tutmayan, suriyelilerin işlediği suçları haber kanallarında sansüre uğratan kim varsa açık net vatan hainidir.

  yap anasını satayım, onları da vatandaş yap. çünkü bu topraklar kanla kazanılmadı değil mi? gökten zembille indik. biraz saygılı olun lan. geçmişe saygılı olun.
 • suriyelileri az çok tanıyorsam bu fikre kesinlikle yanaşmazlar. bide vergi mi ödesinler.
 • suriyeli bebe olarak doğasımı getiren haber.
 • o çocukları vatandaş yaptığınızda anne ve babalarının da oturma ve çalışma izinleri oluyor, bir daha asla gönderemezsin bu insanları suriye'ye demek oluyor.

  dolayısıyla mülteci statüleri ortadan kalkıyor.

  bu şerefi paçalarından akanlar suriyelileri ülkelerine göndereceğiz diyordu değil mi seçimlerden önce.