şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: the 39 steps)
 • kenter tiyatrosunda 24 ocak'ta sahnelenecek oyun. oyuncular: okan yalabık, hakan gerçek, demet evgar, bülent şakrak.
 • cumartesi gecesi kenter tiyatrosunu tıklım tıklım doldurarak "tiyatro altın çağına döndü galiba" dedirten oyundur. ayrıca bu kalabalığı hak ediyor, mehmet birkiye güzel sahnelemiş, oyuncular harikalar yaratmış. seyircilerin ağzı kulaklarındaydı çıkarken.
 • http://www.kentertiyatrosu.org/play.php?playid=19

  hakan gerçek, okan yalabık, demet evgar, bülent şakrak dortlusunun olaganustu performansi ve mukemmel sahne tasarimi ile tiyatroseverlere guzel bir gece yasatmistir. tek biletle uc oyun kampanyasi dahilinde 39 basamagi izleyenler "kuyruk" ve "acik denizde" isimli oyunlari da izleyebilir. ne yazik ki bu oyunlarda 39 basamagin tadi yoktur.
 • kişilerin dekora dönüştüğü, dekorlarin siyah eldivenli mechul kimseler tarafindan sahneye itildiği, zaman zaman birinin bir dakika içinde ikiden fazla karaktere büründüğü tiyatro oyunu. izlerken insan çok sevinir, mutlu olur kahkaha atar. belki de, an itibariyle yüzümdeki az biraz saçma ifadenin mimarı olan bu oyunda insanı en çok sevindiren şey canlı canlı bir çizgi film izliyormuş hissini bulmak. herkes kaçıyor, kovalanıyor, en çaresiz durumda oyuncunun kaçabilmesi için sahneye bir pencere itiliyor. pencere, aşk, kelepçe, yağmur, kar..ne bileyim tiyatronun neden sevildiğini hatırlatan oyun.
 • izlerken , "hayır bu bir tiyatro değil, farklı bir şey" dedirten oyun.dekoru güzel, oyuncuları başarılı, kurgusu iyi, ve etkileyici tiyatro efektleri ve teknikleri ile dolu eğlenceli bir oyun.
 • konusu ile ancak 10 üzerinden 1 alabilecek bir oyunun, tiyatrodan çok iyi anlayan,
  komedinin sadece anlamsız debelenmeler ve galiz küfürler demek olmadığını gerçekten bilen,
  değerli tiyatro insanlarının elinde nasıl 10 üzerinden 9 alabilecek bir yapıt haline getirilebileceğinin resmi.

  ne kadar ucuza maledilmişse o kadar güzelleşmiş, küçük ama büyük numaralarla(!) seyirciye mutlu bir iki saat geçirten;
  üstelik tiyatronun sonsuz olanaklarının sınırsızlığını, küçük bir sahnede, küçük dekor parçalarıyla ve küçük bir kadroyla kanıtlayabilen oyun.

  --- spoiler ---
  yahu bu oyunun kadrosu dört kişi değil miydi?!
  --- spoiler ---
 • kenterlerin müthiş bir performans ile oynadığı tempolu oyun. hani konusu konunusunda bir şey söylemek mümkün değil. kimsenin konusuna takıldığını veya düşündüğünü sanmıyorum. zira konunun kotarılması, ortaya konulması son derece başarısız idi. ama ne benim için ne de seyreden bir çok insan için konu zaten ikinci planda kaldı. kimse konuya takılmadı.

  insanlar en çok binbir surat şeklinde karakterden karaktere giren oyuncuları yürekten alkışladı. zira bazı bazı aynı anda binbir suratlık yapmak, devamlı değişen kostümler, lehçeler, mimikler muhteşemdi. hele bir de feci halde portatif dekorlar ile oyuncuların canlandırdığı dekor, hava şartlar muhteşemdi.

  oyuna değil ama gerçekten başarılı performans için gidilmeli... kenterlerin buram buram tiyatro kokan ortamında, eski tip koltuklar, hoş tavan işlemelerinin altında tiyatro izlemek gerçekten keyifliydi.

  hakan gerçek, demet evgar, okan yalabık ve bülent şakrak gerçekten iyi iş çıkarmışlar.
 • oyuncuların hepsinin döktürdüğü, özellikle okan yalabık ve bülent şakrak'ın birçok farklı karakteri başarıyla canlandırdığı çok eğlenceli, izlerken çok güldüğüm oyun. oyuncular oyunun sonuna doğru sürekli dekor ve kostüm değiştirmekten kan ter içinde kalıyorlar, genç oyuncuların dinamik performansları ve araya sıkıştırılan hoş sürprizlerle hiç sıkılmadan ve hatta ne zaman bittiğini anlayamadan ayrılıyorsunuz salondan. kenter tiyatrosu'nun yaptığı tek biletle 3 komedi kampanyası dahilinde kuyruk ve açık denizde isimli oyunları izleme fırsatını yakalamak da cabası.

  --- spoiler ---
  okan yalabık sahnenin bir ucundan taklalarla(takriben 3 takla) yuvarlanarak birbirine kelepçeli olarak kaçmaya çalışan demet evgar ve hakan gerçek'in önünde durur. hala rulo şeklindeyken;
  demet evgar : bu neee?
  hakan gerçek : rüzgarda yuvarlanan çalı.
  --- spoiler ---
 • 14 uluslararası eskisehir festivali kapsamında kent oyuncuları tarafından sergilenen harika tiyatro oyunu.imkan olursa kaçırılmamasını tavsiye ediyorum.