şükela:  tümü | bugün
  • 12 kasım 2017'de koşulacaktır.
  • bu sene diğer senelere göre büyük bir değişiklik mevcut. eskiden kayıt sonrası verilen göğüs numarası bu sene fuar alanında verilecektir.
    ayrıca maraton bitiriş üst zaman sınırı 5.30 dk'dan 6 saate çıkarılmıştır.
  • halk yuruyusu ile rezil edilecek bir diger turk organizasyonu.
  • ilk defa katılıp 42k'da kendimi denemek istediğim yarış.

önümdeki 5 aylık hazırlık sürecini iyi değerlendirip maratonu 4:30 civarı bir süre de tamamlama hedefiyle katılım sağlayacağım.
  • türk eğitim vakfı'nın "bu adımda umut var" projesi adı altında geleceğimiz olan çocuklarımız için koşmaya davet ettiği etkinlik. siz de bu projeye katılarak gençlerimize destek olabilirsiniz.
  • 12 kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek organizasyon. kapsamında 42k, 15k ve 10k yarışları ile halk koşusu mevcut.

10k yarışına kaydolarak ilk kez yer alacağım yarış bu arada.

kayıt ve bilgiler için şu adrese bakabilirsiniz.
  • bir gazla 42'sine kaydolduğum yarış. şu an benzer bir gazla kaydolmuş tanıdığım 5 kişi var, hakkımızda hayırlısı.

ayağımı yine sakatlamazsam, burkmazsam, tırnak batmaz, kemik çıkmaz, meteor düşmez ya da ne bileyim ejderha falan ısırmazsa makul bir süre çıkaracağım diye umuyorum. 5'in altında koşarım en azından bence. ne demek koşamazsın? koşarım ya!

o 15 km, 42 km yol ayrımında bu sene 42 tarafına doğru gideceğim yani. hep arkalarından üzülerek baktığım insanların tarafına. en az 5 saatlik müzik listesi yapmak gerek şimdi. izmir'in korkunç sıcağı altında uzun uzun antrenman yapmak falan. of çok heyecanlı.
  • sırasıyla elitler-normal kayıt yaptıranlar 42-15-10 ve halk koşusu olarak yarışa başlatacaklarını düşündüğüm maraton. ilk defa katılıyor olup 15 km koşacağım. yarı maraton koştum geçen sefer doğru düzgün antrenmanım olmadan ama 42 kilometre gerçekten çok fazla.

organizasyonun şimdilik en büyük ayıbı 21 km olmaması. yahu maratondan sonra en yüksek 16 kilometreyle mi başlar. ayıp ayıp.
  • geçen sene o kadar kötüydü ki bu sene bir türlü motive olamadım bu yarış için. ülkede yapılan bir çok yarışa katılan biriyim. az evvel baktım kayıt süresi de dolmuş.

muhtemelen yine mehter marşları falan olur. parkur boyu yaylana yaylana yürüyenler arasından slalom yapa yapa gidersiniz.

şu yarışın tek güzel yanı köprüden serin serin geçmek.
  • maraton öncesi son bir 30 koşup kendini ölçmek isteyenler için artık son günler..yavaş yavaş mesafeyi düşürüp ama koşmayı bırakmayıp dinlenme moduna geçiş günleri..