şükela:  tümü | bugün soru sor
 • amerikalıların neden meksika sınırına duvar örmeyi vaat eden trump'a oy verdiğini gözümüzün içine sokan kişidir kendisi. 28 yaşında illegal yollardan teksas'a geçen meksikalı norma, 11 yılda 12 tane çocuk doğurmuştur. norma'nın bir insan olarak bu hayatta kendine biçtiği misyon sikilip amından çocuk çıkarmaktan ibarettir. norma yasadışı göçmen olarak geldiği teksas'ta hiçbir işte çalışmamış, ingilizce dahi öğrenmemiştir 11 yıl içinde. sadece sikilip amından çocuk çıkarmış ve o çocuklar için teksas eyaletinden aldığı yardımlarla geçinmiştir. bununla da yetinmemiş, her ay 5000 dolar daha fazla para alabilmek için evrakta sahtecilik yapmış, yanlış bildirimde bulunmuştur. yüzsüzlüğün bu kadarı teksas eyaletine "yeter" dedirtmiş ve norma geldiği meksika'ya geri postalanmak üzere sınırdışı etme sürecine sokulmuştur. ama norma tepkilidir, madem ki o sikilip amından çocuk çıkarmaktadır hiç durmadan, o halde teksaslılar çalışıp ona bakmalıdır. üstelik meksika elçiliği de, norma'nın amerika'da kalabilmesi için hukuki destek sağlamaktadır norma'ya.

  şimdi düşünsenize norma'nın komşusu olduğunuzu. siz kendi ülkenizde geçinebilmek, belki bir belki iki tane çocuğunuza gelecek sağlayabilmek için çırpınırken, eyalet, normanın ara vermeden amından çıkardığı çocuklar ve norma'nın bakımı için sizden hergün daha fazla vergi tahsil ediyor. üstelik norma'nın kocası tek kuruş vergi ödemiyor, illegal göçmen oldukları için.

  bu kadar bile çok karamsar mı geldi: kentlerinizin, kasabalarınızın binlerce, on binlerce, yüz binlerce norma roman'la dolu olduğunu düşünün... sonra bir adam çıkıp diyor ki bana oy verin, hepsini geldikleri yere geri göndereyim. bundan sonra norma roman'lar ve onların enik doğurur gibi doğurduğu çocuklarına, çocukluk süreleri boyunca bakmak, sonra da sizin vergilerinizle yetişen çocukların ergenliği bitirir bitirmez bir çeteye girip yarattıkları dehşete katlanmak zorunda kalmayacaksınız.

  sanıyor musunuz ki trump'a sadece, sağcı amerikalılar oy verdi?

  http://www.kvue.com/…to-fight-deportation/425547961

  edit: imla
 • (bkz: fabrikatör)

  amına kuvvet, başarılarının devamını pekii de beklemiyoruz kodumun insan müsveddesi.
 • (bkz: genetik artık)

  insanlık gelişimini doğal seleksiyonla sürdürdü. ekonomik, sosyolojik olarak. şimdi kimi ülkelerdeki sıçık kanunlar, çalışıp insanlığa katkı yapacakken artık genetiğine yenilip yan gelip yatacakları da bu hale getirdi.

  sen o conta kapağına "sikiş dur biz sana bakarız" dersen sonuç bu olur.

  bunların zaten elenmesi lazım. arkadaşın dediği gibi, hadi baktın büyüdü adam oldu? yok.

  gelip senin çoluğuna çocuğuna da zarar verecek.

  çok uzağa gitmene gerek yok hümanis göt! buralarda da durum farklı değil.
 • avrupa ve amerika birlesik devletlerinin yikimi veya yasanmaz ulkeler olmasinin tek ama tek sebebi gocmenler olacak.

  herhangi bir avrupa baskentine gidip; en rezil, en yasanmaz ve en tehlikeleri bolgelere bakin. eger gocmenlerin cogunlukta yasadiklari mahallelerdir. hic istisnasiz bu boyledir.

  calismadan sosyal yardim alirlar.
 • teksas dediğin eyalet zaten meksikalılarındır.
  amerika oraya çökmüştür zaten, norma'nın yaptığı sadece geçmişin hesabını görmek yada amerikanın işgal ettiği topraklarından hakkı olan kirayı almak denebilir. başka ülkeden göçmenler için aynı şeyi söyleyemem.
 • geçmişin hesabını görmek için değil, kendilerinin bir türlü beceremediği, refah içinde huzurla yaşama amacını iyi kötü gerçekleştirmiş, avrupa kökenlilerin idaresindeki bir şehirde yaşamak için göçmüş birisidir norma. teksas hala meksika'nın elinde olsaydı, norma bu sefer teksas'taki abd-meksika sınırından oklahoma'ya kaçak göçmen olarak geçerdi. zira teksas da chihuahua gibi köpek bağlasan durmaz bir eyalet olurdu.
 • (bkz: bize ne amk?)
 • bizim şaban gibi köyden cocuk toplamasın ammı dayanır o kadar cocuğa . gerçi afrikada normal . türkiye de o yaşta nene oluyorlar .
  18 yaşında evlense ve ilk 5 cocugu kız olsa onlarda 17 yaşında analarının misyonunu üstlense 40 yaşındakaç kişilik bir aile olurlar .
  damatları da ekleyin .