şükela:  tümü | bugün
 • beyazıt- ikitelli başakşehir arasında kıtalararası çalışan, tek seferi ortalama 4 saat süren ve neredeyse zorla yoldan adam toplayan halk otobüsü hat nosu.
  bu otobüs ile ilgili yaşanmış bir hikaye;
  150 yaşından gün almış bir amca durakta beklemektedir. durakta başka kimse yoktur. otobüs adamceğizin önünde durur. adam sorar "yeşilköyden geçeng ni?" güzergahın değil yeşilköy nerdeyse istanbulla alakası yoktur ama şöför "geçer" der. adam otobüse sürünerek biner. 2 durak sonra şöför amcaya seslenir "amca sen burda in önce bakırköy arabasına sonrada yeniköy arabasına bin" der. amca yerinden doğrulur, kapıya ilerler,tam inerken şöföre dönüp "sen bunu 40 sene önce yapcadın, bak ben ananı nası bağartcadın" der. şöför şaşırır, muavin duraksar, yolcular apışır. şöför hariç herkes mutludur..

  (bkz: nerde o eski küfürler)
 • allah'in kimseye yasatmamasini istedigim eziyetin hatti. eziyetin hatti bile oluyormus. sakin ola denemeyin.
 • bir yıldır başakşehir-zeytinburnu metro olarak çalışan öho hattı.seferleri kırpıla kırpıla azıcık kalmış.yaklaşık 40 ar dakikalık aralıklarla çalışıyor.kısaltılmış haliyle bile denenemesi gerekiyor.eğer güzergah üzerinde başka bir alternatif varsa mutlaka onu kullanın.aman diyeyim.
 • istanbul'u sevme sebeplerinden biri.

  kısaca küçük bağcılar turu

  büyüğü için (bkz: 89c)

  ilk duraktan ucu ucuna kaçırdıysanız telaş etmeyin. seri adımlarla üst geçidi geçip merter tarafına geçip yol kenerındaki durakta bekleyin. otobüs avcılar yönüne teee merter metro durağının oradan döndüğü için ışıklar mışıklar derken başladğı noktaya 2-3 dakikida anca geliyor.

  yine de metrobüsü kullananlar için ikitelli/başakşehir'e ulaşımda metrobüs ile yenibosna'ya gelip ordan 98h veya 98'e geçmek daha mantık.