şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: securecode)
 • kart hizmeti veren bankaları ve 3d secure işyerlerini bkm nin kendi sitesinden güncel olarak görülebilecek güvenlik uygulaması.*
 • kendi kredi kartinizdan bile para cekmeyi imkansiz hale getiren servis.
 • elektronik ticaret te bazen günlerce sürebilen "ödeme kontrol/banka onayı bekleme" aşamasının dibine dinamit koyacağını umduğum güvenlik uygulaması. 3d secure, işlemden önce kart hamili doğrulaması yaptığından internet işyerleri işlemden sonra telefon yoluyla doğrulamaya gerek duymayacaklardır diye düşünüyorum.

  ayrıca bu sisteme geçebilmek için tek yapmanız gereken kredi kartınızı, kendi bankanız internet sitesinden sisteme uygun hale getirmek, tanımlamak. 2 dakika sürmüyor. mesela garanti bankası için 3d secure kaydını yapabileceğiniz link;
  http://www.garanti.com.tr/e_ticaret/ugp.html
 • web sitesinden herhangi bir urun satmadan gelir elde eden (gold uyelik, vip uyelik) siteler icin ilac bir uygulama. lakin bu tip bir siteniz var ve 3d secure uygulamasina geci$ yapmadiysaniz pos hesabiniz surekli charge back edilecek ve bankalara gore degi$kenlik gosteren %3, %5 calinti kart limitini a$tiginizda "arkada$im sen caldin kartlari sitenden $ap $ap geciriyorsun hesabina" muamelesi gorup posunuz iptal edilecektir.

  3d secure oncesinde herhangi bir teslimat fi$i veya fatura kesemediginiz sati$larda kullanici sitenizden sanal urunu satin alip bu urunu dilerse kullanip gayet pi$kin bir $ekilde bu uyeligi kendisinin yapmadigini soyleyebiliyor, bankaya $ikayette bulunup parasini geri arabiliyordu. 3d secure ve securecode aslinda kullanicilarin guvenliginden cok web sitesi sahiplerinin uzerindeki calinti kart yukunu kaldirmak icin geli$tirilmi$tir.
 • (bkz: maxinet)
 • bu sistem ile gerçekleştirilen sanal pos işlemlerinde harcama itirazı(chargeback) sorumluluğu tamamiyle kart hamilindedir. yani alışverişi yapıp yapıp "ben yapmadım mına koyim, dolandırıldım ühü" şeklinde ağlayıp zırlamak yolu ile geri tahsilat olayı namümkün.

  o yüzdendir ki kart hamili için bile bu sistem ile internetten alışveriş oldukça zahmetli bir süreçtir.
 • saçma sapan çalışan uygulama (bkz: maxinet/#16420620)
 • olurda bu teknolojiyi kullanan turkcell'den online kontör yüklemeye heves edip 9 puntoluk kıç kadar forma yanlış telefon numarası yazıp başkasına kontör gönderirseniz, turkcell ve bankanız arasında günlerce sürecek telefon , fax ve mail trafiği çekmek zorunda kalırsınız.. banka görevlisi bi yerden sonra yanlış gönderdiğiniz kişiye kontörü size aktarmasını rica etmenizi bile isteyebilir..

  lanet edersiniz gidip bakkaldan kontör alırsınız.
 • akbank'ın müthiş sıçtığı güvenlik teknolojisidir. illa size kayıt ol der, kayıt olmaya kalktığınızda sayfa kilitlenir, siz de acaba tekrar denesem mi denemesem mi tedirginliği ile ne yapacağınızı şaşırırsınız. 3d secure hizmetini her kimden alıyorsanız o arcot adlı sunucunun adını armut olarak değiştirse isabet olabilir, armut gibi durmaktan başka bir halta yaramıyor.
hesabın var mı? giriş yap