şükela:  tümü | bugün
  • doğrusu "3000 £ maaş ile londrada mi daha iyi ve huzurlu yaşarsınız 10000 tl maaş ile istanbulda mı? " olacaktı. 10k yı londra karşısında istanbulun boynu bükük kalmasın diye verdim :s anket için buyrun
    şu anda yerine göre değişse de bi pratisyen dr maaşı brüt 6 bin lira civarında. londra da ise vergilerden sonra net 3-4 bin pound.

birkac ay sonra uzmanlık sınavına gireceğim ve şu an ülkenin icinde bulundugu kaotik ortam, ekonominin boka batmış olması vs vs beni bu tarz ikilemlere düşürüyor. gitmek mi kalmak mi?

ailem dışında hiçbir sebep bulamıyorum burada kalmak için, beyin göçü konusunda çok net düşünen ve eleştiren bi insandım fakat şimdi daha iyi anlıyorum, insanlar bu düşmanlık ortamindan kaçmak için gidiyorlar...

londra'da hayat pahalı diyip kendimi vazgeçirirdim, gel gör ki şu istanbul da yarışır durumda.. domatesi 5 liranın altinda yiyemedik aylardır. kalabalığı, trafiği, siyaseti, ekonomisi, iş yerinde karşılaşacağım hakareti şiddeti.. buradaki her şeyimi bırakıp gitmeye cesaret edebilir miyim bilmiyorum ama artık gidenlere önyargıyla yaklaşmayacağım kesin. kalanlara ve gidenlere bol şans arkadaşlar. esen kalıningiltere'de doktorluk
  • 5000k ile maldivler.
  • doğruya doğru, istanbul olarak tercih edilmesi gereken anket.
    istanbul'da yaşıyorum, londra'ya da gittim.
    ama 7.000tl istanbul'da maaş veya 4.000gbp londra'da maaş deseydin yorumum farklı olurdu.
    10.000tl maaş ile her yıl londra'ya seyahat edecek birikim yapabilirsin.
    tabi bu değerlendirme sadece gelir düzeyi üzerinden.