şükela:  tümü | bugün
 • evet yine sorulması gereken bir soruya cevap arayışında başlığı harekete geçiriyorum?

  aylık ortalama, günümüz ölçeğinde söylersek; 3.500 - 8.000 tl arasında maaş almış olup, eşi ev hanımı olan bir emekli eski devlet çalışanı'nın, 3'ün üzerinde ev sahibi olması, son model aracı, iş yerleri ve yapımda inşaat'ı olanları bile var!
  gemi sahibi olanları daha bunlara eklemiyorum bile?
  günah çıkarmak adına; hangi şirket'e hangi peşkeş'i çektiniz, yediğiniz rüşvet boyutları ve dönen çarkı buradan bir anlatın da, şu millet size beyefendi demekten artık bir vazgeçsin!

  hayır geberip gidiyorsunuz, bilen bilmeyen gelip cenazenizde haklarını helal ediyor? anlamsız yani...
 • annesi serbest meslek çalışanı , babası kamu işçisi, 2 ev sahibi, üçüncüyü almayı düşünen, lüks bir arabası olan, şehirlerarası taşımacılık üzerine bir aike şirketi olan, üniversite mezunu ve kardeşide yurtdışında üniversite okuyan birisi olarak görüyorum ve arttırıyorum. hiç miras falanda kalmadı tamamen alınteri ve el emeğiyle yapıldı bunlar. bunda benimde aileme desteğim oldu tabii. kendimi bildim bileli hem okuyup hem çalıştım. yani ben bunlara hiç bir harama el atmadan sahip olabiliyorsam aklı başında ve girişimci bir bürokrat çok rahat sahip olabilir. işin içyüzünü bilemeyiz tabii. çalmış çırpmışta olabilir. ama 3 tane evi olmasında abartılacak birşey yok. gayet normal bir durum. kimseyi işin içyüzünü bilmeden damgalamayın
 • (bkz: bomboş hayat yaşayıp insanların gelirini sorgulamak)
 • gençliğinde çok çal(ış)mıştır.
 • net hırsızdır.