• erdoğanın insanları selamlarken bir elinde dik tuttuğu parmak sayısıdır
  • düzdür, diktir.
    eğilip bükülmez. 7 de iyidir ama 4 farklıdır. 2 yerden kesişir. doğru ve yanlışı anlatır gibi. 4 farklıdır. iyidir.
  • yunan felsefecisi ve matematikçisi fisagoras'a göre anlamı ' doğruluk ', ' adalet ' ve ' dünya ' dır. gizemsel inançlara göre de tanrı' yı, dolayısıyla en üstün yüceliği, simgeleyen sayıdır ve bazı dinlerde tanrının adı da dört harften oluşmaktadır.

latincede deus,
    mısır'da amun,
    sümer'de jabe,
    asur'da adad,
    iran'da sire,
    tatarlarda itga,
    yahudilerde yhvh.
  • yunan felsefeci ve matematikçi fisagoras’a göre anlamı doğruluk, adalet ve dünya olan sayı.
  • kadıköy - maltepe sahil otobüsünün numarasıdır aynı zamanda..
  • eldeki bes parmagi idare eden ligament sayisi.
  • beyonce'nin en sağlam albümüdür. en iyisi demiyorum, hiçbirisini birbirinden ayıramam ama en sağlamı budur.

çünkü bundan bir önce çıkan i am... sasha fierce isimli albüm ve beyonce'nin o dönemki tarzı çok iddialı. o dönemler beyonce dinlemediğim için canlı canlı yaşama fırsatım olmadı ama okuduklarımdan ve izlediklerimden anladığım kadarıyla beyonce'nin en büyük hater topladığı dönem i am... sasha fierce zamanında gerçekleşiyor. sevenlerin gerçekten sonuna kadar sevdiği, nefret edenlerin de danslarına kadar nefret ettiği bir yol ayrımının yaşanmış olduğu enteresan bir dönem var ortada.

yani bu albüm resmen senelerce aç sırtlanlar tarafından bekleniyor ve sadece bir tanecik şarkı bile kötü olsa beyonce'yi parçalayacaklar ama hepsi iyi. kötü şarkı olmadığı gibi mevcut şarkılar her detayı ile muazzam bir denge içinde. fakat bu dengeden kastım hiç risk almadan ilk 3 albümün iyi yanlarını toplamak değil. başından sonuna kadar tamamen kendi karakteri olan bi albüm bu. yeni şarkılar, yeni sound ve gerçekten olgun bir beyonce var.

muhtemelen insanlar zıvanadan çıkmış şımarık bir beyonce beklerken kariyerinin en sağlam adımını atıyor bu albümde. beyonce olabilmek aynı zamanda stratejik bir mesele ve beyonce bu oyunu gerçekten çok iyi oynuyor. kariyerindeki her detayda görülüyor bu.
  • benim 4 sayısıyla ilkokuldan beri bir sorunum var. öğretmenimin sesi halen kulaklarımdadır: 'kızım doğru yaz şu sayıyı!'

gargamel'in burnuna benzeyen bir şey çizer, sonra birden bire vırt aşağıya kısa bir çizgi. al benden sana 4.

oğlumun 4 sayısı da tıpatıp aynı. saatlerce lego, resim, dans, hamurdan kuleler, elma pastaları yaptık, ama hiç 4 yazmadık. nasıl olurda bu kadar aynı olur, genetik mi ne?
  • (bkz: pisagorculuk). pisagor'cuların kutsal olarak nitelendirdiği sayıdır.
  • japon ve çin kültürlerinde dört, ölüm sayısıdır: 4 rakamı, ölümün işaretiyle hemen hemen aynı ('shi') olarak telaffuz edilir. bu nedenle ticari ürünlerde 4. seriden genellikle uzak durulur. ayrıca japonya'da 4'lü paketler halinde paketlenmiş hediyeler asla bulunmaz: genellikle üçlü olarak sunulur.

hesabın var mı? giriş yap