şükela:  tümü | bugün
  • sozlukteki yatirim uzmanlarinin gazina gelip bankadaki tum birikimi 1300 lirayi 4.19'dan dolara giren loser'dir.

aksamuzeri baslayan dolardaki dip harketi yuzunden su anda agliyor.
  • yatırımın bir günlük, bir haftalık veya bir aylık olmadığını unutmaması gereken kişi.

ilk düşüşte ağlıyorsa muhtemelen haftalarca 3.80-3.95 paritesinde gezen dolara 3.95'ten girmiş olsa intihar falan ederdi sanıyorum.

time is money
    time is patience.
  • yolda kalmaya mahkumdur.*
  • dolar düşmez düşse de ilk düştüğü yerden daha yukarı çıkar tekrar. ağustostan beri doları takip ediyorum. bi ara 3.54 lerden 3.46lara geriledi. sonrası malum 7- 8 ayda nerelere geldi.
    editişko : bu yorumun üstünden sadece 4 ay geçti.
  • 3.65'ten almaya başlayan ekşici olarak ayın 15'inde alacağım maaşın bir kısmı ile benim de yapacağım hededir. arkadaşlar, dolar daha durmaz, tl'de para tutmayın.
  • soyle bir turkiye'ye bakiyorum si** surulcek akli olan adam parmakla gosterilecek sayiya inmis, dolarin 4.1 olmasi cok tuhaf minimum 10 tl olmasi gerekir.

ver mehteri ver
  • ömrüm boyunca doların yükselişini izledim, henüz doların anlamlı bir düşüş yaşadığını görmedim. (misal şu an 2.8'lere indiğini farzedin o tarz.)

şunun şurasında 5 sene evvel dolar daha 2 olmamıştı şuan 4lerde 20 yıl sonra o doları 10lardan satacağını düşünüyorsa hak veririm bu ekşiciye. tabi ki yatırım tavsiyesi değildir.
  • uzun vadede kar'a geçecek ekşicidir. en kötü ihtimal ile bile zarara girmez.
  • türkiye ile amerika arasındaki enflasyon farkından dolayı tl her sene dolara karşı en az bu oran kadar değer kaybedeceğinden asla zarar etmeyecektir.

fakat fırsat maliyetinde götüne patlayabilir.
  • doların uzun vadade kaybettirmeyeceğini bilen ekşicidir.