şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 4.50’den dolar ekşiciye yapılan yorumların aynısını görecektir. sonu benzerse ne mutlu türküm diyene.
  • yine kar etmiştir.
  • 4,90 dan sattıysa dolar başına 10 kuruş kar etmiştir
  • onumuzdeki hafta tekrar kar edecektir. bu ulkede dolar alanin zarar ettigi gorulmus mu?
  • tavsiye;an itibariyle 4.58. 1.000 usd alın yarın akşama kadar tutun. kesin kar edersiniz.
  • amerika'da faiz %4 desek ki bundan düşük (%1.5 şu an mevduat faizi), türkiye'de faiz %14.25 enpara'da. dolayısıyla bu paranın senin parana göre değer kazanmama imkanı yok. eninde sonunda 10 tl olacak gençler. açın sokak röportajlarını izleyin embesil dolu memleket bu embesillere ben olsam 5 cent vermem.

alın sonunu da görün https://youtu.be/7iwvhihypni

dünyanın en verimli topraklarında, medeniyetlerin beşiğinde, gelenden geçenden bilet kesebileceğimiz bir jeopolitik konumda. 3 tarafımız denizlerle çevriliyken. araplaşmanın sonucu bu arkadaşlar.
  • evet dolar alanın zarar ettiği defalarca görülmüş. 2001 krizinden sonra 1.50 ve üzeri dolar alıp elinde tutan herkes bugun bile zararda.

zira en kötü ev 1 e 10 kazandırdı tl bazında, borsa 1 e 20 kazandırdı. enflasyonu bile ezildin. dolarda olmak kimseye zengin etmez, dolardan kazanmanın tek yolu, doğru zamanda tl ye geçip, yatırım yapıp, sonra tekrar dolara geçmektir. senin paran tl olarak artıyorsa bu hiç bir şey ifade etmez.

size örnek veriyim.

atıyorum benim şu an mesela 200 bin dolarım var, dolar 4.5., ben bugun bozdum bunu 900 bin lirayı gittim dükkan aldım.

3 yıl sonra benim dükkan 2 milyon lira oldu, dolar 5.50 a geldi.
    dükkanımı sattım ve dolara geçtim, elimde 363000 dolar var.
    ne yaptım 2 yılda 163 bin dolar kar ettim.

dolar miktarım arttı, yani alım gücüm arttı!
  • 3 yil dukkan isletip elde ettigi kari, tl'nin gucune baglayan cahiller var aramizda. ama calismiyorsaniz tl'de durmak yerine dolarda durmak her zaman daha karlidir.
  • dilek dolarla maaş aldığımdan doları o ya da bu miktardan alma derdim yok, maaş aldığım doları bozduruyorum genellikle. o nedenle içinde yer almadığım ekşici grubudur. ama bu grupta yer alan ekşici arkadaşlara da şunu yazayım. kısa vaadede belki kaybedebilirsiniz, ama uzun vaadede kaybedeceğinizi sanmam. en azında serbestçe dolar alıp satabileceğiniz bir ortam var olduğu sürece.
  • şu an paraya para demiyordur.