şükela:  tümü | bugün
664 entry daha
 • dostlar, sevgili yazarlar

  yalvarıyorum yardım edin. 2005 model bir nissan pick up aracın, ıspartakule gişelere gelmeden önceki dönüşün ardından, gişelere varana dek hız alamayacağını ıspat etmem için bana yardım edin. aranızda ben kamera görüntülerine bakar hız hesabı yaparım, nissan'da çalışıyorum aracı tanırım, bilirkişiyim bu konularda tecrübem var diyen varsa ne olur ama ne olur yardım edin bana.

  tüm mahkeme sürecinde kamera görüntüleri bir kez duruşmada bir kez de itü bilirkişisi tarafından izlendi, onlar da babamda hiç hata olmadığını raporladı. ama şimdi iü'den başka bir bilirkişi sadece beyanlara dayanarak babamın hızlı gittiğini yazmış ve ona %12,5 hata oranı tespit etmiş. ben babamla yüz bin defa gişe meselesi konuştum, babam hep kardeşimin gişelere girerken hızını azaltmadığından yakınıp durdu, ve milyon kez babamın kullandığı aracın içinde geçtim gişelerden. babamın hızlı olmadığına hayatım üstüne yemin ederim. hadi ben sübjektifim ve bu ciddiye alınmaz ama bunun kamera görüntüleri kullanılarak bilimsel ıspatı olmalı. ne olur yardım edin.

  ciddi olarak yardım edebilecek varsa onunla avukata gidelim görüntüleri izlesin. bana bir yol göstersin.

  edit: soranlar oluyor, buraya da yazayım araç nissan skystar 4x4, 2005, 133 beygir, 2488 silindir hacminde, ağırlığı 1900 kg

  edit: kazanın gerçekleştiği yerin google maps görüntüsü

  edit: ilk bilirkişi raporu
  ilk rapor 1. sayfanın yarısı
  ilk rapor 1. sayfanın ikinci yarısı
  ilk rapor 2. sayrafın yarısı
  ilk rapor 2. sayfanın ikinci yarısı
  ilk rapor 3. sayfanın yarısı
  ilk rapor 3. sayfanın ikinci yarısı

  itu raporu
  bilirkişi raporu sayfa 1
  bilirkişi raporu sayfa 2
  bilirkişi raporu sayfa 3
  bilirkişi raporu sayfa 4

  edit: sönmeyen yeşilim için, başlığın gündemde kalması sağlandığı için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim
  mesajların hepsini cevaplamaya çalışıyorum, gecikirsem özür dilerim
  yol gösteren ve görüntüleri inceleyip fikir verebileceğini söyleyen harika insanlar var, benim elimde görüntü yok, kardeşim avukattan alacak, o zaman bir kaç kişi ile paylaşacağım
  hepinize saygı ve sevgilerimi iletmek isterim, iyi ki yolumuz kesişmiş
 • adama yardım edin lan bileniniz varsa diye isyan ettiğim kaza.

  herif aslanlar gibi babası için hukuk mücadelesi yürütüyor hem de senelerdir. bilenimiz, bilirkişimiz varsa yardımına koşmak boynumuza borçtur.

  umarım adalet en doğru şekilde yerini bulur.

  edit: kendisi kadın imiş; adam/herif vs. sözlerim için kocaman bi pardon gelsin o zaman.
 • tek faydam ancak "up" olabileceği için özür dilerim.

  keşke hepimizin elinden daha fazlası gelebilse.

  tanım: ülkenin adli makamlarının "beyanlarla" bilirkişilik yapanları ciddiye aldığını gösteren duruşmaya sahne olan trafik kazasıdır.

  "beyan ediyorum hakim bey, bu iü'den gelen bilirkişi okuduklarım kadarıyla türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını hak etmiyor. lütfen bu bilirkişiyi vatandaşlıktan çıkartın."
 • peşinin bırakılmaması gereken sözlükte uzun zamandır takip ettiğim üzücü kaza olayı, lütfen daha fazla destek verin ilgili yerlere kişilere ulaştırılabilsin.

  işin tekniğinden anlamam bilirkişi değilim fakat,

  kamera görüntüsünü dikkate alarak düz mantık, dönüş olarak bahsedilen yer ile aracın gişeye gelmesi arasında geçen süre hesaplandığında ve aradaki mesafe ölçüldüğünde hızın çıkması gerekiyor. bu şekilde rahmetlinin hızının kaç olduğu tespit edilip o aradaki mesafede hızlanmadığı ya da gişeye hızlı girmediği kanıtlanamaz mı?

  ankara - istanbul otoyolunda bu şekilde belirlenen sürenin altında iki gişeden geçerseniz aradaki mesafeyi belirlenen hızdan daha hızlı aldığınız için ceza gönderiliyor. sanırım bu da mesafe/zamana göre hız tespiti için bir emsal oluşturabilir.
 • yoldaki şeritlerden hızı hesaplanmaz mı? diye düşüncelere ittiren kaza.
 • destek olunması gereken.
 • eğer hassas değil ise videoların paylaşılmasının fayadalı olabileceğini düşündüğüm elim hadise.
 • yol eşittir hız çarpı zaman ama ben bilirkişi değilim.
 • bilirkişinin ne kadar hızlı gidildiğini iddia ettiğinin bilinmesi gerekir diye düşünüyorum. bizim otoyollarda bol bol saçma sapan hız sınırı tabelaları var. şimdi hatırlamıyorum ama otoban gişelerine yaklaşırken 30km/s hız sınırı tabelası varsa rahmetli 45-50 km/s ile gittiği için kanunen hızlı gidiyor sayılabilir ve bu şekilde suç oranı isnat edilebilir. umarım bir yanlışlık vardır ve düzeltilir ancak önce raporda ne hız verilmiş onu öğrenmek lazım.
80 entry daha