• suçluların en ağır cezayı almalarını ve affedilmemelerini diliyorum.
    içinizdeki ateşi biraz olsun dindiren bir karar çıkar umarım.
  • adliyedeyiz. duruşma saatinden yarım saat sonra hakimin izinde olduğunu öğrendik. şubat'a ertelendi. söyleyecek söz kendimi ifade edecek yol bulamıyorum.
  • adalet bu ülkede çoktan yok oldu ama insan işte bir ümit halen bekliyor.
  • dava değil sinir harbi.. lütfen hayat devam etsin geride kalanlar için.. babanız da bunu isterdi...

bedelinin ödenmesini sabırsızlıkla beklediğimiz kaza..
  • duruşma vardı bugün. çalışanlar işe, öğrenciler okula gitmedi mahkemeye gittik. hakime hanım yıllık iznini kullanıyor olduğundan dolayı da vekaleten bakan hakim yine karar vermedi. bir önceki duruşmada da aynısı olmuştu.

buradan adalet bekleyen herkese sesleniyorum, boşuna beklemeyin, adalet tatilde.

bu arada sanıklardan birinin avukatı gelmişti her zamanki gibi ama diğeri en başından beri hiç gelmediği gibi yine yoktu ama bu sefer bir yakınını yollamıştı. gelen kişi adliye içinde bizi adım adım takip etti, hepimizi uzun uzun inceledi ve son derece rahatsız ediciydi. babama yaptıkları yetmedi şimdi de bizi rahatsız ediyor. ben hayatımda bu derece utanmaz, bu derece vicdansız, bu derece terbiyesiz insan görmedim. muhtemelen karar çıkıp çıkmadığına bakmaya çalışıyordu yakını, herhalde bir tutuklama çıksa kaçacak çabucak haber alıp.

yazıklar olsun babamın hesabını soramayan adalete, yazıklar olsun bu arsızı sırıta sırıta dolaştıran adalete, yazıklar olsun.
  • geç gelen adalet adalet değildir.

haklısınız efendim adalet tatilde.
  • dostlar, sevgili yazarlar

yalvarıyorum yardım edin. 2005 model bir nissan pick up aracın, ıspartakule gişelere gelmeden önceki dönüşün ardından, gişelere varana dek hız alamayacağını ıspat etmem için bana yardım edin. aranızda ben kamera görüntülerine bakar hız hesabı yaparım, nissan'da çalışıyorum aracı tanırım, bilirkişiyim bu konularda tecrübem var diyen varsa ne olur ama ne olur yardım edin bana.

tüm mahkeme sürecinde kamera görüntüleri bir kez duruşmada bir kez de itü bilirkişisi tarafından izlendi, onlar da babamda hiç hata olmadığını raporladı. ama şimdi iü'den başka bir bilirkişi sadece beyanlara dayanarak babamın hızlı gittiğini yazmış ve ona %12,5 hata oranı tespit etmiş. ben babamla yüz bin defa gişe meselesi konuştum, babam hep kardeşimin gişelere girerken hızını azaltmadığından yakınıp durdu, ve milyon kez babamın kullandığı aracın içinde geçtim gişelerden. babamın hızlı olmadığına hayatım üstüne yemin ederim. hadi ben sübjektifim ve bu ciddiye alınmaz ama bunun kamera görüntüleri kullanılarak bilimsel ıspatı olmalı. ne olur yardım edin.

ciddi olarak yardım edebilecek varsa onunla avukata gidelim görüntüleri izlesin. bana bir yol göstersin.

edit: soranlar oluyor, buraya da yazayım araç nissan skystar 4x4, 2005, 133 beygir, 2488 silindir hacminde, ağırlığı 1900 kg

edit: kazanın gerçekleştiği yerin google maps görüntüsü

edit: ilk bilirkişi raporu
    ilk rapor 1. sayfanın yarısı
    ilk rapor 1. sayfanın ikinci yarısı
    ilk rapor 2. sayrafın yarısı
    ilk rapor 2. sayfanın ikinci yarısı
    ilk rapor 3. sayfanın yarısı
    ilk rapor 3. sayfanın ikinci yarısı

itu raporu
    bilirkişi raporu sayfa 1
    bilirkişi raporu sayfa 2
    bilirkişi raporu sayfa 3
    bilirkişi raporu sayfa 4

edit: sönmeyen yeşilim için, başlığın gündemde kalması sağlandığı için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim
    mesajların hepsini cevaplamaya çalışıyorum, gecikirsem özür dilerim
    yol gösteren ve görüntüleri inceleyip fikir verebileceğini söyleyen harika insanlar var, benim elimde görüntü yok, kardeşim avukattan alacak, o zaman bir kaç kişi ile paylaşacağım
    hepinize saygı ve sevgilerimi iletmek isterim, iyi ki yolumuz kesişmiş
  • tek faydam ancak "up" olabileceği için özür dilerim.

keşke hepimizin elinden daha fazlası gelebilse.

tanım: ülkenin adli makamlarının "beyanlarla" bilirkişilik yapanları ciddiye aldığını gösteren duruşmaya sahne olan trafik kazasıdır.

"beyan ediyorum hakim bey, bu iü'den gelen bilirkişi okuduklarım kadarıyla türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını hak etmiyor. lütfen bu bilirkişiyi vatandaşlıktan çıkartın."
  • peşinin bırakılmaması gereken sözlükte uzun zamandır takip ettiğim üzücü kaza olayı, lütfen daha fazla destek verin ilgili yerlere kişilere ulaştırılabilsin.

işin tekniğinden anlamam bilirkişi değilim fakat,

kamera görüntüsünü dikkate alarak düz mantık, dönüş olarak bahsedilen yer ile aracın gişeye gelmesi arasında geçen süre hesaplandığında ve aradaki mesafe ölçüldüğünde hızın çıkması gerekiyor. bu şekilde rahmetlinin hızının kaç olduğu tespit edilip o aradaki mesafede hızlanmadığı ya da gişeye hızlı girmediği kanıtlanamaz mı?

ankara - istanbul otoyolunda bu şekilde belirlenen sürenin altında iki gişeden geçerseniz aradaki mesafeyi belirlenen hızdan daha hızlı aldığınız için ceza gönderiliyor. sanırım bu da mesafe/zamana göre hız tespiti için bir emsal oluşturabilir.
  • yoldaki şeritlerden hızı hesaplanmaz mı? diye düşüncelere ittiren kaza.
hesabın var mı? giriş yap