şükela:  tümü | bugün
  • gün geçmiyor ki bir rezalet daha olmasın. saat 2'de istanbul'dan yola çıkıp 5'te erikli'de olduk. giriş saati bize söylendiği kadarıyla sabah saat 10'du. 10'du diyorum çünkü hala alınmadık.

    sırf giriş saatinde sıra olur diye gece saat 5'te geldik. sabahın ilk ışıklarına tanık olduk, ne yapacağız lan 5 saat diye düşündük. lakin esas derdimiz bu değilmiş. geldiğimizde ilk söylenen bir gece önce saat 1 buçukta almaya başladıklarıydı. neden 1 buçuk diye sorgularken madem öyleydi biz de erken gelirdik bu nasıl iştir derken iki giriş olduğunu öğrendik. hangi giriş diye sormaya gittik şimdi giriş yok dediler. en saat 7 falan zaten gayet normal dedik. sonra buradan da olacak diğer taraftan da dediler, x-ray geliyor ondan dediler. iyi dedik. beklemeye başladık. içeri basınçlı herhangi bir malzeme alınmayacak dediler deodorantı üstümüze boca edip bekledik. iki şişe şarabı iç ettik. başlangıç olsun dedik. lakin rezalet daha yeni başlıyordu.

    başını okumayanlar buradan devam etsin. biz yaklaşık 4 saat bekledikten sonra girişin diğer kapı olduğu söylendi. bu dört saat içinde bizim önümüze geçip sandalyesinde oturanları saymıyorum bile. girişin başka kapı olduğu söylenmesiyle hemen sıranın en arkasındakiler koşuşturmaya başladı. sistemi yok mudur bu olayın. hangi kapıdan girileceği önceden görevlilere söylenemez miydi? hangi kapı olduğu doğaçlama olur mu? tabi rezalet bununla da sınırlı değil. saat 10 dediler şimdi 11 diyorlar beklemekteyiz. sıra olun demekten başka işe yaramayan özel güvenlik şu anda boş muhabbet yapıyorlar.

    bu kadar zamandır hazırlanan festivale içecek girişi bile son dakika yapılıyor. toprak yolda biz sıra beklerken içecek araçları bize aldırmadan bir buçuk şeridin bir şeridini kullanarak yanımızdan geçti.

    giriş saatini bari doğru tahmin etseydiniz ve kardeşim.