şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turkcellin telefonuma mesaj atmasıyla öğrendiğim durum.
  avcılar belediyesi konuyla alakalı şöyle bir açıklama yapmış

  turkcell ise konuyla alakalı abonelerini şöyle bir mesajla bilgilendirmiş;
  "avcilar ilcesinde yer alan baz istasyonlarina avcilar belediyesi tarafindan yapilan mudahaleler nedeniyle kesintiler yasanabilmektedir. tum operatorlerin sinyal seviyelerini ve hizmet kalitelerini olumsuz sekilde etkileyen bu sorunun giderilmesi icin yasal girisimlerde bulunulmustur. elimizde olmayan sebeplerle yasayabileceginiz olumsuz deneyim icin uzuntulerimizi bildiririz."

  az çok bu baz istasyonu işine çevremden dolayı hakimim.bildiğim kadarıyla operatörler genelde bina sahipleri ile anlaşıp,istasyonlarını bu şekilde kuruyorlar. ki çoğu yerde birden fazla operatör oluyor. doğalında da istasyon bedeli mülk sahibine ödenip, ödemeyi alan kişinin gelir vergisi beyan etmesi gerekiyor. belki içimizde konuya benden daha hakim,için iç yüzünü anlatacak bir yazar vardır.

  edit:link düzeltilmesi
 • türk telekom tarafından da gönderilen mesajdır
 • bana da gelen mesajdır.

  benim merak ettiğim özellikle avcılar bölgesinde oluşan bir sıkıntı mıdır?

  alan memnun satan memnun tarzında oluşmuş bir mülk kiralama mevzusu için avcılar belediyesinin ne gibi bir kastı vardır ?
 • operatörler baz istasyonlarını yerel yönetimlerin belirlediği yere ve işgaliye ücretini ödeyerek kurabilirler. belediye izinsiz kurulan baz istasyonlarını kaldırmış.
 • belediyenin haklı operatörlerin haksız olduğu hede...

  kanun açık, tabii tek uygulayan belediye avcılar olunca dikkat çekiyor. orada sadece halkın sağlığı ve imar kanunu mu esas yoksa başka bir hesap var mı ona bakmak lazım.
 • edit: avcılar belediyesi'nin instagram sayfasından bugün (06.08.2018 tarihinde) yapılan açıklamaya göre, taraflar anlaşmış ve sorun çözülmüştür.

  turk telekom tarafından bana da gelen mesajdır. sırf avcılar değil istanbul'un her bir yanında, her apartmanın üzerinde baz istasyonu var nerdeyse. yasal bir boşluğa dayanarak bunu bir nebze de olsa engelleyen avcılar belediyesi'ne şükranlarımı sunarım :)

  konu hakkında avcılar belediye başkanı'nın tweetleri şöyledir:

  1 - sağlığa ve imara aykırı, ruhsatsız baz istasyonları ile mücadelemiz "avcılarbelediyesinderant" diye tt yaptırılmak suretiyle karalanmaya çalışılmıştır.belediyemizi haklı mücadelesinde elindeki iletişim olanaklarını kullanarak hedef gösterenler hakkında hukuken gereği yapılacaktır

  2- avcılar'da bulunan baz istasyonları sağlığa,can ve mal güvenliğine zarar verebileceğinden binaların üzerinden belediyenin uygun bulacağı yerlerde konumlandırılması,3194 sayılı imar kanununa göre ruhsatlandırılması konusu kamuoyuna yanlış aksettirilmiştir. hukuki süreç sürmektedir.

  https://twitter.com/…rak/status/1025825353456136192

  a haber de boş durmamış konuyu gündeme alarak yine tarafsız(!) bir şekilde habercilik yapmıştır.

  https://twitter.com/…ber/status/1025845123912019970

  belediye, gsm operatörleri ve btk yetkilileri ile bugün toplantı yapılmış ve sorun çözülmüştür.
  belediyenin resmi instagram sayfasından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

  baz istasyonlarında çözüme gidiliyor

  avcılar kaymakamı hulusi doğan, avcılar belediye başkanı dr. handan toprak benli, bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu (btk) istanbul bölge müdür yardımcısı lebibe yalçıntaş ve gsm operatörleri turkcell, vodafone ve türk telekom yetkilileri ile imara aykırı baz istasyonları hakkında toplantı yapılmıştır. yapılan görüşmelerde yasal ve hukuki süreçler devam etmekte olup bahse konu baz istasyonları’nın belediyemizin gösterdiği uygun yerlere taşınması, ruhsatlandırılması ve iletişim hizmetlerinin aksamadan yapılması üzerine görüş birliğine varılmıştır.

  https://www.instagram.com/…vcilarbelediyebaskanligi