• tüfe beklentisi aylık%0,82 iken açıklama aylık 0,58 yıllık %11.76 oldu. çekirdek enflasyon ise 10.25
  • bence %0.0009 ben öyle hissettim!
    aksini iddia eden fetöcüdür!
  • bakalim tuik bu sefer enflasyon paketine koyacak hangi ucuz urunleri bulmuş.
    kilosu 20 tl'ye peynir bulan adami isten attilar. tuikin beklentisi yuksek. keske bizim evin market, giyim alisverisini de tüik'ci arkadaslar yapsa.

adamlarin da işi zor. fiyati zamlanmamış ürün arayip bulmak, istanbul trafiginde 1990 model orjinal boyasiz araba bulmaya benzer.
  • eksi olacak ben şimdiden diyeyim.

dünya ekonomileri küçülürken, dünya para basarken, dünya krize girmemek için çırpınırken biz sadece saçımızı tarayıp aile dostlarını makamlara doldurup pozitif olarak ilerliyoruz gibi pozlar veriyoruz maalesef.
  • muhalefet şunu neden yapmıyor anlamıyorum... alacaksın eline iğneden ipliğe bir liste. en çok hangi market yaygın türkiye'de? atıyorum a101..

her ay belli bir tarihte düzenli olarak genel baskanla birlikte kameralar eşliğinde gireceksin o markete, alışverişini yapıp fişini alıp çıkacaksin.

sonra da her ay enflasyon verisi açıklandığı gün bu, o gün yaptığın alışverişe ait fişi kamuoyuna ile paylaşacaksin..
  • - çıkabilir ne enflasyonu kardeşim yok öyle bişey inanmayın
  • mert yılmaz kafasında yaşayan ekonomistlerin "enflasyon düşüşte" diyerek sevineceği açıklamalar.

adına da "matematik" diyorlar. gauss'un, euler'in kemikleri sızlıyor bunlar yüzünden.
  • daha önce 2 başkan yardımcısı görevden alındığı için yüksek enflasyon çıkmasını imkansız görüyorum.
    çokomeli bir sonuç açıklanır!
hesabın var mı? giriş yap