şükela:  tümü | bugün
 • bir gün buraya rezalet temalı bir başlık açacağım hiç aklıma gelmezdi ama mecbur bıraktılar.

  03.08.2020 tarihinde vodafone müsteri hizmetlerini arayarak 20.08.2020 tarihinde taşınacak olduğumu ve ileri tarihli internet nakil işlemi yaptıemak istediğimi bildirdim. müşteri temsilcisi tarafından bu durumun mümkün olduğu, ileri tarihli nakil işleminin sağlanabildiği, sisteme not düştüğü bilgisi verildi. 04.08.2020 tarihinde saat 10:30 da ev internetim kesildi. (evden çalışıyorum) bunun üzerine müşteri hizmetlerini tekrar arayarak 45 dk sonunda ulaşım sağladığımda ileri tarihli nakil gibi bir hizmetlerinin olmadığı nakil işleminin bugün başlatıldığı bilgisini aldım. bunun üzerine nakil işleminin iptalini talep ettim. müşteri hizmetlerindeki yetkili tarafından nakil talebimin iptal edildiği, 48 saat içerisinde hali hazırda oturmakta olduğum evde internetimi kullanabileceğim bilgisini verildi. gün içerisinde 22:00 da müşteri hizmetlerini teyit amaçlı olarak aradığımda port aktarımının sağlanmış olması nedeniyle nakil işleminin iptalini talep edemeyeceğimi ve herhangi bir şey yapılamayacağı bilgisini aldım. gelinen aşamada internetimi hali hazırda oturmakta olduğum evde kullanamadığım gibi, en az 17 gün boyunca kullanamadığım bir internetin faturasını ödemek zorunda kalacağım. taşınacak olduğum evde elektirik bağlantısı dahi yok ve bu dönemde evden çalışmak zorundayım. taşınmaktan vazgeçsem dahi port naklinin sağlanması nedeniyle internetin hali hazırda oturmakta olduğum eve geri aktarımının sağlanamayacağını söylüyorlar. sözleşmeyi feshetmek istediğimde ise 800 tl cayma bedeli talep ediliyor.

  özetle: en az 17 gün internetsizlik, birbirinden apayrı şeyler söyleyen ve asla yardımcı olmayan müşteri hizmetleri yetkilileri, evden çalışıyor olduğum pandemi döneminde her gün internet kullanabileceğim bir yer arayışı içinde kalmak ve kullanamadığım halde ödeyecek olduğum bir faturayla karşı karşıya bırakıldım. teşekkürler vodafone.

  edit: başlığı 04.08.2020 vodafone türkiye rezaleti olarak düzeltebilir misiniz sevgili moderatorler.
 • vodafone için sıradan bir olay. onlar müşterilerinin parasını ödediği hakları gasp edip çalmaya bayılan bir kuruluş.

  parasını ödediğim internet paketini gasp ettikleri için tüm ailemin vodafone aboneliklerini iptal ettim. çevremdeki herkesi de caydırmaya devam ediyorum. hatta hayatımı buna adadım bile denilebilir.

  size de öneririm.

  müşterilerin parasını ödediği hizmetleri gasp etmeyi kendisine hak gören bu şirketi kullanmayın, kullandırmayın.
 • tüketiciyi mağdur etmekte üstüne tanımadığım kuruluş. her aradığında her müşteri temsilcisi farklı cevap veriyor. yetkili biriyle görüşme ihtimalin yok. müşteri temsilcisine ulaşabilmen bile minimum 45 dakika sürüyor.
 • vodafone pişmanlıktır. nokta
 • arkadasin rezalet basligini baltalamak istemem ama 27 mart 2020 tarihinde bana tanimlanmis olan statik ip adresini 6 temmuz 2020'de vodafone nasil olduysa goturup baska bir musterisine de tanimlamis. sorunu ancak 7 temmuzda eve gelen teknik ekip tespit edebildi. alti gun boyunca internete erisemedim, ustune ip adresimden oldum. internet geldi gelmesine sonrasinda ama farkli bir ip adresi oldugu icin ne vpn servislerine ne de fw kurali statik ip adresim olarak tanimlanmis sahsi sunucularima bir aydir erisemiyorum.

  gecen gun btk uzeriden yaptigim sikayet talebimin herhangi bir cozum olmadan kapatildigini gorunce direkt olarak aradim cagri merkezini. kirk dakikada baglandiktan sonra da cayma bedelsiz iptal talebimin btk tarafindan onaylandigi bilgisi verildi.

  direkt olarak superonline basvurusunu yaptim, yarin gelip baglayacaklar.

  iptal formunu da yarin taratip gonderiyorum. temmuz faturasini da odemicem.
 • 6 yıl ikinci hat olarak vodafone kullandım. buraya sürekli 'turkcell hatımızı iptal ediyoruz' diye başlık açıp içini vodafone güzellemesi yapanları gördüğümde kesin paralı entry diye düşünürdüm.
  bir şirket düşünün ki özel tarifesini dahi kullansanız müşteri hizmetlerine bağlanmak için ücretli arama yapmak zorundasınız.
  müşteri hizmetleri ise mahalle bakkalından hallice.

  ingilize ingiliz ata sözü ile cevap vereceğim; ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

  üstteki yazar arkadaş gibi, biraz daha fazla para öder turkcell şirketlerini kullanırım başım ağrımaz.
 • rezalet gibi rezalettir.

  vodafone bir an önce bu mağduriyeti gidermelidir. vodafone hattımı taşıdığımda sadece 2 gün dayanabilmiş ve cayma bedelini de ödeyerek sözleşmemi iptal etmiştim. böyle rezalet bir şebeke malesef.

  şirketler personelinin insanlarla temas kurmaması için personelini evden çalışmaya yönlendirirken yazar arkadaşın kapı kapı dolaşıp internet mi araması gerekiyor?
 • vodafone için sıradan bir durum müşterisini mağdur etmekte eline su dökülemeyecek bir firma. rezalet gibi rezalettir
 • bu internet servis sağlayıcıların biz tüketicilere yaptığı bu eziyetlere artık birinin dur demesi gerekiyor.

  ne btk ne başka bir kurum bunları dize getiremiyor maalesef. hal böyle olunca da tüketiciler olarak bireysel mücadelelerimiz önem kazanıyor. işte burada ekşi sözlüğün kolektif yardımlaşma özelliği devreye giriyor. umarım bu başlık sayesinde yazar arkadaşımızın sorunu çözülür.

  (bkz: up)
 • 2 temmuzda taşınıp nakil talebinde bulundum bugün 4 ağustos henuz bir gelişme yok. boyle bir laçka bir şirket. uzak durun evde adını ağzınıza bile almayın.
12 entry daha